Jakie oznaczenia przydadzą się w garażu publicznym?

Dom i ogrodnictwo
j-a-k
Jakie oznaczenia przydadzą się w garażu publicznym?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Mieszkańcy większych i mniejszych miast coraz częściej korzystają z garaży publicznych, które usytuowane są przeważnie w podziemiach i możemy je znaleźć w centrach handlowych czy innych, często odwiedzanych miejscach. jednak aby taki garaż dobrze funkcjonował muszą się w nim znaleźć właściwe odznaczenia, które pozwolą uniknąć przykrych wypadków.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Projektanci garażów publicznych chcą zmieścić na dostępnej przestrzeni jak najwięcej miejsc parkingowych, dlatego manewrowanie w ich obrębie może być nieco utrudniony. Na szczęście sklep drogowy w Krakowie, czy każdym innym mieście, oferuje wiele praktycznych oznaczeń, które są niezbędne w tego typu miejscach.

W przypadku parkingu o dużej powierzchni konieczne jest wyznaczenie stref, a także ich odpowiednie oznakowanie. W przeciwnym wypadku osobom powracającym po samochód będzie bardzo ciężko go namierzyć. Mogą to być proste znaki z literami czy cyframi, najlepiej w różnych kolorach.

W garażu koniecznie trzeba zamontować też lustra drogowe, z pomocą których wjeżdżający i wyjeżdżający kierowcy będą mieli lepszy ogląd na drogę za sobą. Na parkingu miejsca przeważnie odgrodzone są od siebie z pomocą słupków, które także trzeba dobrze oznakować.

W sklepie drogowym można znaleźć specjalne obojniki, które umieszcza się w narożnikach, pokryte są one jaskrawymi szablonami, dlatego można je dostrzec już z daleka. Poza tym koniecznie trzeba też w garażu wyznaczyć strefę dla osób niepełnosprawnych i oznaczyć ją z pomocą specjalnego znaku – również do kupienia w sklepie drogowym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Rodzaje nawozów, które wykorzystuje się do uprawy roślin
Rodzaje nawozów, które wykorzystuje się do uprawy roślin
Nawozy, to produkty, które są niezbędne dla roślin. Bez nich przyrost byłby mniejszy. Dla dobra wszelkich upraw roślinnych stosuje się […]
Polecamy