Jakie oznaczenia przydadzą się w garażu publicznym?

Mieszkańcy większych i mniejszych miast coraz częściej korzystają z garaży publicznych, które usytuowane są przeważnie w podziemiach i możemy je znaleźć w centrach handlowych czy innych, często odwiedzanych miejscach. jednak aby taki garaż dobrze funkcjonował muszą się w nim znaleźć właściwe odznaczenia, które pozwolą uniknąć przykrych wypadków.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Projektanci garażów publicznych chcą zmieścić na dostępnej przestrzeni jak najwięcej miejsc parkingowych, dlatego manewrowanie w ich obrębie może być nieco utrudniony. Na szczęście sklep drogowy w Krakowie, czy każdym innym mieście, oferuje wiele praktycznych oznaczeń, które są niezbędne w tego typu miejscach.

W przypadku parkingu o dużej powierzchni konieczne jest wyznaczenie stref, a także ich odpowiednie oznakowanie. W przeciwnym wypadku osobom powracającym po samochód będzie bardzo ciężko go namierzyć. Mogą to być proste znaki z literami czy cyframi, najlepiej w różnych kolorach.

W garażu koniecznie trzeba zamontować też lustra drogowe, z pomocą których wjeżdżający i wyjeżdżający kierowcy będą mieli lepszy ogląd na drogę za sobą. Na parkingu miejsca przeważnie odgrodzone są od siebie z pomocą słupków, które także trzeba dobrze oznakować.

W sklepie drogowym można znaleźć specjalne obojniki, które umieszcza się w narożnikach, pokryte są one jaskrawymi szablonami, dlatego można je dostrzec już z daleka. Poza tym koniecznie trzeba też w garażu wyznaczyć strefę dla osób niepełnosprawnych i oznaczyć ją z pomocą specjalnego znaku – również do kupienia w sklepie drogowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwanaście − cztery =