Podział działki – czy potrzebny geodeta?

Bez kategorii
j-a-k
Podział działki – czy potrzebny geodeta?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Podział działki to złożony proces, z którym można poradzić sobie samemu, jeśli posiada się wszystkie niezbędne do tego dokumenty. Podział terenu wymaga określenia jego wymiarów i wykrycia granic. Jeśli zamierzasz podzielić cudzą nieruchomość, której granice nie są znane, lub jeśli istnieją spory dotyczące obszaru lub granic między dwiema lub więcej stronami, to powinieneś rozważyć, czy potrzebujesz geodety w ramach procesu podziału nieruchomości.

Czy planując podział działki trzeba zatrudnić geodetę?

Podział działki to bardzo skomplikowany proces, który bez fachowej pomocy może być bardzo trudny do zrealizowania. Podział działki może powodować konflikty z sąsiadami i niektórymi istniejącymi budynkami. Geodeta musi ocenić i podzielić teren pomiędzy działki. Każda działka ma swoje granice i udział w przestrzeniach wspólnych, a także wszelkie zaległe długi na nieruchomości. Geodeta ma za zadanie udokumentować położenie, wymiary i granice działki. Geodeta musi być w stanie wykazać, że znaczniki graniczne, jeśli takie istnieją, oraz znaki własności zgadzają się z dowodami w ziemi. Geodeta odnotuje również wszystkie cechy znajdujące się na lub pod budynkami, które znajdują się w granicach działki, a także szczegóły dotyczące wszelkich istniejących usług, takich jak kable elektryczne lub telefoniczne. Warto skorzystać z usług tej firmy geosurv.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dekoracja i atrakcje – kluczowe elementy towarzyszące każdej imprezie
Dekoracja i atrakcje – kluczowe elementy towarzyszące każdej imprezie
Jeśli po raz pierwszy organizujemy przyjęcie okolicznościowe, np. wesele lub osiemnaste urodziny, proces ten może być dla nas kłopotliwy. Możemy […]
Polecamy