Czy warto inwestować w mieszkania?

Budownictwo i nieruchomości
j-a-k
Czy warto inwestować w mieszkania?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rynek mieszkaniowy w naszym kraju radzi sobie rzeczywiście świetnie i wiele się na nim dzieje. Deweloperzy chętnie rozpoczynają kolejne inwestycje. Szczególnie na terenie dużych miast rozwój jest intensywny. Można w tym miejscu wymienić np “inwestycje mieszkaniowe Wrocław”, których jest bardzo wiele, a deweloperzy działający w tym mieście są niezwykle dynamiczni. Jednak pojawia się proste pytanie – kto kupuje mieszkania? Czy to osoby, które chcą w nich mieszkać, czy może jest to rynek inwestycyjny?

Kto kupuje mieszkania

Jeśli chodzi o kupowanie mieszkań na rynku pierwotnym to nadal jest tam duże grono kupujących, którzy szukają mieszkań dla siebie. W tym przypadku szczególnie w ostatnich kilku latach można było zauważyć dynamiczny wzrost, gdy działał program MDM, w ramach którego osoby kupujące pierwsze mieszkanie dla siebie otrzymywały dopłaty, dzięki którym można było kupować mieszkanie na kredyt bez posiadania wkładu własnego.

Inwestycja w mieszkanie

Okazuje się, że na rynku mieszkaniowym jest także pokaźne grono inwestorów. Wiele osób uważa, że inwestycja w mieszkania to świetna decyzja i wiele osób idzie w tym kierunku. Szczególnie w dużych miastach znajdziemy pokaźne grono osób, które kupują mieszkania, które potem przeznaczają do wynajmu i w ten sposób zarabiają. Okazuje się, że takie grono inwestorów rośnie, a jak podkreślają nam specjaliści zdecydowana większość tych osób kupuje mieszkania za gotówkę i traktuje to jako swoją inwestycję. Jednocześnie przez lata wynajmu zakup się zwraca.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czym karmić konia, aby był zdrowy
Czym karmić konia, aby był zdrowy
Jako istoty żyjące doskonale wiemy i zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne jest dla nas prawidłowe odżywianie. Dzięki niemu […]
Polecamy