Kiedy należy korzystać z usług geodezyjnych?

Budownictwo i nieruchomości
j-a-k
Kiedy należy korzystać z usług geodezyjnych?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Geodeta jest specjalistą, którego wiedza oraz doświadczenie są niezbędne przy każdej budowie oraz pracach modernizacyjnych. To od jego opinii oraz pomiarów w ogromnej mierze zależy realizacja konkretnej inwestycji budowlanej. Warto dowiedzieć się co jeszcze dokładnie wchodzi w zakres obowiązków geodety.

Czym dokładnie zajmuje się geodeta?

Jednym z dokumentów sporządzanych przez geodetę, który niezbędny jest na każdej budowie bez względu jej rozmiary jest mapa do celów projektowych. To właśnie na jej podstawie w kolejnym kroku architekt może dokładnie zaplanować usytuowanie budynku na działce, przyłącza oraz inne elementy projektu. Jest ona niezbędna także podczas składania wniosku o pozwolenie na budowę. Geodeta jest także niezastąpiony do tego, aby wytyczyć przebieg zabudowań, jakie znajdą się na działce. Wykonuje on pomiary, dzięki którym można zaznaczyć obrys fundamentów zabudowań. Bez takich pomiarów nie byłoby wiadomo, jak dokładnie będą one przebiegać. Zajmuje się również wykonywaniem pomiarów sytuacyjno-wysokościowych. Geodeta musi także wykonać inwentaryzację powykonawczą, co w praktyce oznacza, że po zakończeniu wszelkich prac nanosi on na mapę wszystkie powstałe budynki oraz przyłącza. Bez takiego dokumentu nie ma możliwości zdobycia pozwolenia na użytkowanie budynku.  Pomoc geodety potrzebna jest więc na wielu etapach budowy. Poszukując tego rodzaju specjalisty warto zapoznać się z zakresem usług dostępnym pod adresem http://geodraw.pl/oferta/pomiary-sytuacyjno-wysokosciowe/mapy-geodezyjne-rzeszow/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Zdrowe i pożywne koktajle przez cały rok – jak to zrobić?
Zdrowe i pożywne koktajle przez cały rok – jak to zrobić?
Większość z nas chciałby żyć zdrowiej. Niestety ciągły pośpiech, pokusy czyhające na każdym kroku i brak czasu powodują, że chętniej […]
Polecamy