Czy warto zainwestować w zbiornik na deszczówkę?

Dom i ogrodnictwo
j-a-k
Czy warto zainwestować w zbiornik na deszczówkę?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zużycie wody w gospodarstwach domowych stale rośnie. Zjawisko to nie tylko ma bardzo niekorzystny wpływ na środowisko naturalne, ale także generuje bardzo duże koszty. Z tego względu coraz więcej osób decyduje się na wykorzystanie do różnych celów deszczówki. Woda ta może z powodzeniem zastąpić nawet połowę zużywanej w domu wody z wodociągu. 

Zalety wykorzystywania wody opadowej

Największą zaletą takiego rozwiązania jest przede wszystkim to, że woda opadowa jest darmowa. Nie trzeba za nią płacić, co przyczynia się do znacznego zmniejszenia stałych wydatków domowych. Do tego, aby gromadzić wodę z opadów konieczne jest zaopatrzenie się w odpowiedni zbiornik. Jednym z najpopularniejszych jest zbiornik na deszczówkę 10m3. Na rynku dostępne są dwa rodzaje zbiorników: naziemne oraz podziemne. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest ten drugi rodzaj, ponieważ taki zbiornik montuje się w ziemi, dzięki czemu nie zajmuje miejsca na powierzchni. Warto zdecydować się na modele, które wyposażone są w filtry oraz czujniki. Dzięki nim woda zostaje oczyszczona oraz może być stosowana do prania lub spłukiwania toalety. Deszczówka doskonale sprawdza się również do podlewania ogrodu w czasie suszy. Takie wykorzystanie wody deszczowej jest bardzo ważne pod kątem ekologicznym, ponieważ dzięki temu zmniejsza się zużycie wody pochodzącej z wodociągów. Jest ona miękka, dlatego wykorzystując ją w gospodarstwie domowym można uniknąć problemów związanych z osadzaniem się kamienia, który uszkadza sprzęt AGD.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Rodzaje śrub, które przydadzą się podczas każdego remontu
Rodzaje śrub, które przydadzą się podczas każdego remontu
Przystępując do remontu mieszkania, trzeba być dobrze wyposażonym we wszelkiego rodzaju akcesoria i elementy. Co prawda wiele osób korzysta z […]
Polecamy