Jak prawidłowo przewozić ładunek w aucie i na przyczepie?

Motoryzacja i technologia
j-a-k
Jak prawidłowo przewozić ładunek w aucie i na przyczepie?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy kierowca prędzej czy później zmierzy się z przewiezieniem ładunku większego, niż tylko zakupy z hipermarketu. Niezależnie od tego, czy mamy okazjonalnie do zabrania telewizor ze sklepu czy też na co dzień działamy w branży transportowej, zabezpieczenie przewożonego towaru ma kluczowe znaczenie zarówno dla naszego bezpieczeństwa, jak i zasobności naszego portfela. 

W aucie

Przewożenie ładunku w bagażniku czy też w przestrzeni ładunkowej samochodu nie wymaga zbyt wielu czynności, które mogą zagwarantować nam bezpieczne dowiezienie towaru z punktu A do punktu B. Niektóre auta osobowe zaopatrzone są w uchwyty umieszczone na skrajach płyty podłogowej w bagażniku. W przypadku towarów lekkich można do ich zabezpieczenia użyć specjalnych gum z haczykami, dostępnych za kilka złotych w każdym sklepie motoryzacyjnym.

Jeżeli zaś przewozimy coś cięższego, warto zdecydować się na pasy z klamrą spinającą, gwarantujące nam stabilne usadowienie bagażu. Oprócz tego warto również zapiąć pasy bezpieczeństwa na tylnych siedzeniach. W przypadku stłuczki, zmniejsza to prawdopodobieństwo złożenia się siedzeń i przemieszczenia materiału do kabiny. 

Przyczepa samochodowa

Każdy producent przyczep samochodowych zdaje sobie sprawę z tego, jak istotne jest zabezpieczenie tego, co jest na niej przewożone. Niezależnie od tego czy jest to jeden element czy też jest to materiał sypki, każda przyczepa powinna być zaopatrzona w specjalne uchwyty, których możemy użyć do spięcia pasów, siatki do zabezpieczenia ładunku czy też stelaż do założenia plandeki. Równie istotne jest rozmieszczenie ładunku na przyczepie. W zależności od wagi ładunku, producent powinien nas poinstruować jak rozłożyć towar na przyczepie, aby zestaw zachowywał się stabilnie na drodze.

Niezależnie od tego czy umieszczamy ładunek w samochodzie, na małej przyczepce czy też dużej przyczepie platformowej takiej jak ta https://carro.com.pl/kategoria/przyczepy-samochodowe/przyczepy-dwuosiowe-platformowe/, musimy pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu ładunku. Na rynku dostępnych jest wiele produktów, które mogą nam w tym pomóc – pasy mocujące, narożniki, kliny do podstawienia pod przewożony towar czy nawet odciągi łańcuchowe. Pozostawienie ładunku bez żadnego zabezpieczenia w poważnym stopniu zagraża bezpieczeństwu naszemu i innych użytkowników dróg.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie oprogramowanie może być dużym wsparciem dla obsługi kadrowej w firmie?
Jakie oprogramowanie może być dużym wsparciem dla obsługi kadrowej w firmie?
Każda firma, zarówno ta mała, jak i duża, składa się z co najmniej kilku działów czy też zespołów, które odpowiedzialne […]
Polecamy