Czym się kierować przy wyborze szamponu do włosów?

Sposób życia i styl
j-a-k
Czym się kierować przy wyborze szamponu do włosów?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zakup szamponu wydaje się banalną sprawą. Często bierzemy ten kosmetyk, który jest aktualnie w promocyjnej cenie i nie zastanawiamy się nad jego właściwościami. Jest to błąd, gdyż źle dobrany, może wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego szamponu do włosów.

Jakie są potrzeby moich włosów?

By dobrać odpowiedni kosmetyk do pielęgnacji włosów, musimy przede wszystkim znać ich potrzeby. Należy się zastanowić, jakie są nasze włosy: może suche lub nadmiernie przetłuszczające się, a może łamliwe i bez objętości? Gdy już to zostanie ustalone, wtedy dużo łatwiej będzie nam dobrać szampon. Kolejnym ważnym elementem jest to, by czytać składy kosmetyków. To co, oferuje nam producent, nie zawsze musi mieć pokrycie w rzeczywistości. Jednym sposobem na ocenienie tego, czy szampon będzie skuteczny, jest zapoznanie się z jego składem. Warto wcześniej nabyć odpowiednią wiedzę, by wiedzieć, które składniki nam służą, a które wręcz przeciwnie.

Gdy już wiemy, czego potrzebują nasze oraz jak rozpoznać konkretne substancje w składach, można wybierać spośród szerokiej oferty specyfików do pielęgnacji włosów. Warto mieć na uwadze, że szampon powinien być dobierany do skóry głowy, a nie samych włosów.  Do codziennego użytku lepiej wybrać szampon o łagodnym działaniu, zaś raz na tydzień skorzystać z czegoś, co dobrze oczyści skórę głowy. Dobrym wyborem będą szampony głęboko oczyszczające. Jest to szczególnie ważne przy stosowaniu dużej ilości środków do stylizacji, takich jak pianki i lakiery do włosów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czy warto inwestować w mieszkania?
Czy warto inwestować w mieszkania?
Rynek mieszkaniowy w naszym kraju radzi sobie rzeczywiście świetnie i wiele się na nim dzieje. Deweloperzy chętnie rozpoczynają kolejne inwestycje. […]
Polecamy