Słynne postaci, które wypromowały modę na kalosze

Sposób życia i styl
j-a-k
Słynne postaci, które wypromowały modę na kalosze
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Przez większą część swojego istnienia kalosze postrzegane były ściśle jako wygodne obuwie ochronne. Wytrzymałe i nieprzemakalne – służyły głównie wojskowym, rolnikom i myśliwym. Ewolucja stosowanych materiałów oraz sposobów produkcji wpłynęła na rozpowszechnienie się tego rodzaju butów. Prawdziwy renesans kaloszy nastąpił jednak w latach 60. ubiegłego wieku, głównie za sprawą Brigitte Bardot i Mary Quant.

Kalosze nie tylko na deszcz i niepogodę

Modele gumowe, winylowe, a nawet silikonowe zaczęły podbijać modowe wybiegi. Fotografie Diany Spencer oraz Kate Middleton błyskawicznie obiegły świat, popularyzując stylowe obuwie. Do promowania słynnych marek przyczyniły się również takie postaci, jak Kate Moss i Angelina Jolie. Elegancji i szyku ostatecznie dodali kaloszom projektanci domów mody Burberry i Chloé. To syntetyczne, niebanalne obuwie stanowi dziś ceniony i uniwersalny element codziennych stylizacji. Jedne z najciekawszych fasonów kaloszy są dostępne na https://www.a-a.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Wypadek drogowy – jak dochodzić swoich praw?
Wypadek drogowy – jak dochodzić swoich praw?
Każdego dnia na polskich drogach dochodzi o kilkuset zdarzeń drogowych. Pomimo istnienia systemu ubezpieczeń obowiązkowych wielu poszkodowanych ma problem z […]
Polecamy