Słynne postaci, które wypromowały modę na kalosze

Sposób życia i styl
j-a-k
Słynne postaci, które wypromowały modę na kalosze
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Przez większą część swojego istnienia kalosze postrzegane były ściśle jako wygodne obuwie ochronne. Wytrzymałe i nieprzemakalne – służyły głównie wojskowym, rolnikom i myśliwym. Ewolucja stosowanych materiałów oraz sposobów produkcji wpłynęła na rozpowszechnienie się tego rodzaju butów. Prawdziwy renesans kaloszy nastąpił jednak w latach 60. ubiegłego wieku, głównie za sprawą Brigitte Bardot i Mary Quant.

Kalosze nie tylko na deszcz i niepogodę

Modele gumowe, winylowe, a nawet silikonowe zaczęły podbijać modowe wybiegi. Fotografie Diany Spencer oraz Kate Middleton błyskawicznie obiegły świat, popularyzując stylowe obuwie. Do promowania słynnych marek przyczyniły się również takie postaci, jak Kate Moss i Angelina Jolie. Elegancji i szyku ostatecznie dodali kaloszom projektanci domów mody Burberry i Chloé. To syntetyczne, niebanalne obuwie stanowi dziś ceniony i uniwersalny element codziennych stylizacji. Jedne z najciekawszych fasonów kaloszy są dostępne na https://www.a-a.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Zabezpieczenia, które musimy posiadać do bezpiecznego funkcjonowania panelów słonecznych
Zabezpieczenia, które musimy posiadać do bezpiecznego funkcjonowania panelów słonecznych
Zabezpieczenia, które musimy mieć dla bezpiecznej eksploatacji paneli słonecznych Panele słoneczne służą do przetwarzania światła słonecznego na energię elektryczną. Z […]
Polecamy