Dlaczego uszczelki w samochodach są tak bardzo istotne?

Motoryzacja i technologia
j-a-k
Dlaczego uszczelki w samochodach są tak bardzo istotne?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W samochodach znajduje się cała masa elementów gumowych, są to głównie uszczelki, które zapobiegają przedostawaniu się różnych płynów lub cieczy tam, gdzie nie powinny się one znajdować. Uszczelki mamy zarówno w silniku, skrzyni biegów, ale też na przykład wokół szyb, czy w drzwiach. Te ostatnie zapobiegają dostawaniu się wody i wilgoci do wnętrza auta w czasie deszczu. Co jednak, gdy zauważamy jakiś przeciek? O tym, jak poradzić sobie w takiej sytuacji w naszym dzisiejszym poradniku.

Co zrobić gdy auto przecieka?

Jeśli po ulewnej nocy, gdy rano przychodzimy do auta i widzimy, że na dywaniku kierowcy lub pasażera stoi mnóstwo wody, mamy problem. Najprawdopodobniej uszkodzona jest jedna z uszczelek, ale która? Zasadniczo uszczelki samochodowe chroniące przed przedostawaniem się wody znajdują się w drzwiach i wokół bocznej szyby.

Jednak mogło też dojść do uszkodzenia uszczelnienia szyby przedniej, a woda wlewa się na dywanik kierowcy spod deski rozdzielczej. Na początku trzeba zlokalizować przeciek. Poprośmy kogoś, by intensywnie polewał samochód wodą z węża ogrodowego, a my siedząc w środku obserwujmy, gdzie znajduje się przeciek.

Zatamowanie przecieku wody

Gdy zauważyliśmy już dostającą się wodę, trzeba zlokalizować uszkodzone uszczelki samochodowe. Najczęściej są to te, która znajduje się wokół drzwi. Uchylamy więc je lekko i patrzymy gdzie znajdują się ślady cieczy. Jeśli je tam znajdziemy, to prawdopodobnie uszczelka będzie w tym miejscu przetarta, zgięta lub uderzona. Mogło się to stać, gdy ładowaliśmy jakiś duży przedmiot do wnętrza auta. Taką uszkodzoną uszczelkę trzeba wymienić na nową, na szczęście nie ma problemu z ich dostaniem w handlu, o ile nasze auto nie jest bardzo stare.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak odpowiednio zapakować żywność do transportu?
Jak odpowiednio zapakować żywność do transportu?
Firmy, które stawiają na wysoką jakość niezwykle skrupulatnie podchodzą do każdego etapu realizacji. Takie produkty i usługi gwarantują maksimum zadowolenia, […]
Polecamy