Grafika 3D – potrzebne oprogramowanie do jej tworzenia i edycji

Motoryzacja i technologia
j-a-k
Grafika 3D – potrzebne oprogramowanie do jej tworzenia i edycji
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Obecnie najbardziej nowoczesną odmianą projektowania komputerowego jest tworzenie przestrzennej grafiki 3D. Znajduje ona zastosowanie przede wszystkim w procesie produkcji gier, animacji reklamowych, samochodów osobowych, a także rozmaitych rozwiązań z branży medycznej. Kluczowym warunkiem szybkiego i skutecznego projektowania 3D jest korzystanie z zaawansowanego oprogramowania. Nie obejdzie się m.in. bez dostępu do wtyczek Red Giant, współpracujących z najpopularniejszymi aplikacjami służącymi do edycji plików wideo i efektów specjalnych.

Narzędzia do wizualizacji to absolutna podstawa

Głównym programem przeznaczonym do obróbki grafiki przestrzennej jest Cinema 4D, pozwalająca na w miarę swobodne kreowanie ilustracji, a także modelowanie parametryczne i wolumetryczne. Jest to narzędzie wprost idealne dla osób początkujących, zwłaszcza że można je bez problemu poszerzyć poprzez dokupienie dodatkowych pluginów. Kolejny niezwykle wartościowy program to Adobe After Effects CC. Umożliwia on bowiem sprawne tworzenie wszelkich animacji i efektów niezbędnych zarówno przy montażu filmów pełnometrażowych, jak i marketingowych. Oprócz tego każdy profesjonalny projektant 3D powinien dysponować narzędziem ZBrush, przeznaczonym do modelowania materii organicznej, UV mappingu oraz malowania tekstur. Można je bez problemu kupić w specjalistycznym sklepie internetowym, takim jak https://itmedia.pl/kategoria-produktu/oprogramowanie/producent-aplikacji/pixologic/pixologic-zbrush/. Pozostałe godne polecenia programy to m.in.: Adobe Dimension CC, Modo, SketchUp, Substance Suite oraz Unity Pro. Posiadając te rozwiązania jesteśmy w stanie tworzyć nawet najbardziej zaawansowane projekty graficzne 3D.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak ciekawie zareklamować firmę?
Jak ciekawie zareklamować firmę?
W czasach ogromnej ilości pojawiających się wszędzie reklam, wyróżnienie własnej firmy tak, by rzeczywiście jej reklama została zauważona i dobrze […]
Polecamy