Do czego pasują wzorzyste skarpety?

Sposób życia i styl
j-a-k
Do czego pasują wzorzyste skarpety?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W ostatnim czasie coraz więcej mężczyzn decyduje się na noszenie skarpet kolorowych i posiadających niebanalne wzory. Ich popularność wynika przede wszystkim z faktu, że doskonale wręcz ożywiają wszelkie stylizacje (nawet te najprostsze), a na dodatek pozwalają podkreślić indywidualną osobowość użytkownika. Modne są w szczególności skarpetki w mopsy i inne zwierzątka, paski, kropki oraz postaci z bajek. 

Strój formalny nie jest bynajmniej zakazany 

Skarpety w marihuane, samochodziki, romby czy kropki w łatwy sposób umożliwiają skuteczne wyróżnienie się na tle mężczyzn ubranych monotonnie i bez polotu. Co istotne, można je z powodzeniem nosić zarówno do stylizacji typowo casualowych (jeansy, t-shirt, bluza itp.), jak i bardziej formalnych, składających się np. z marynarek, spodni chino i bawełnianych koszul. Jedynym strojem wymagającym czarnych lub ciemnoszarych skarpet jest tak naprawdę elegancki garnitur biznesowy z krawatem.

Poza tym nie zaleca się stosowania omawianych dodatków przy ponurych okazjach, takich jak choćby pogrzeb. Tutaj liczy się bowiem głównie okazanie szacunku, a akcentowanie własnej indywidualności nie jest wskazane. Podsumowując, możliwość noszenia wzorzystych skarpet istnieje niemal zawsze, wyłączając jedynie te sytuacje formalne, w których jesteśmy zmuszeni do założenia krawata. Oto dodatkowe przydatne wskazówki:

– starajmy się dobierać skarpetki tak, aby przynajmniej jeden element garderoby do nich pasował

– nie zakładajmy spodni oraz skarpet w identycznym odcieniu 

– bądźmy kreatywni i bawmy się modą

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Porcelana – czym kierować się przy jej wyborze?
Porcelana – czym kierować się przy jej wyborze?
Posiłki powinny być nie tylko smaczne, ale również serwowane w odpowiedni sposób. Wspólne, rodzinne obiady lub celebracje świąt i innych […]
Polecamy