Do czego pasują wzorzyste skarpety?

Sposób życia i styl
j-a-k
Do czego pasują wzorzyste skarpety?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W ostatnim czasie coraz więcej mężczyzn decyduje się na noszenie skarpet kolorowych i posiadających niebanalne wzory. Ich popularność wynika przede wszystkim z faktu, że doskonale wręcz ożywiają wszelkie stylizacje (nawet te najprostsze), a na dodatek pozwalają podkreślić indywidualną osobowość użytkownika. Modne są w szczególności skarpetki w mopsy i inne zwierzątka, paski, kropki oraz postaci z bajek. 

Strój formalny nie jest bynajmniej zakazany 

Skarpety w marihuane, samochodziki, romby czy kropki w łatwy sposób umożliwiają skuteczne wyróżnienie się na tle mężczyzn ubranych monotonnie i bez polotu. Co istotne, można je z powodzeniem nosić zarówno do stylizacji typowo casualowych (jeansy, t-shirt, bluza itp.), jak i bardziej formalnych, składających się np. z marynarek, spodni chino i bawełnianych koszul. Jedynym strojem wymagającym czarnych lub ciemnoszarych skarpet jest tak naprawdę elegancki garnitur biznesowy z krawatem.

Poza tym nie zaleca się stosowania omawianych dodatków przy ponurych okazjach, takich jak choćby pogrzeb. Tutaj liczy się bowiem głównie okazanie szacunku, a akcentowanie własnej indywidualności nie jest wskazane. Podsumowując, możliwość noszenia wzorzystych skarpet istnieje niemal zawsze, wyłączając jedynie te sytuacje formalne, w których jesteśmy zmuszeni do założenia krawata. Oto dodatkowe przydatne wskazówki:

– starajmy się dobierać skarpetki tak, aby przynajmniej jeden element garderoby do nich pasował

– nie zakładajmy spodni oraz skarpet w identycznym odcieniu 

– bądźmy kreatywni i bawmy się modą

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jesteś gotowy do otwarcia sklepu odzieżowego, ale od czego zacząć?
Jesteś gotowy do otwarcia sklepu odzieżowego, ale od czego zacząć?
Zacznij od ustalenia, czy chcesz otworzyć sklep stacjonarny czy internetowy. Oba mają wady i zalety – sklepy stacjonarne są świetne […]
Polecamy