Jak bezpiecznie transportować różnego rodzaju towary?

Biznes i finanse
j-a-k
Jak bezpiecznie transportować różnego rodzaju towary?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W celu bezpiecznego przewożenia towarów z miejsca na miejsce niezbędne jest ich odpowiednie zabezpieczenie. Należy wziąć pod uwagę rodzaj towaru, jego wagę oraz gabaryty. Prawidłowe ułożenie na jednostce transportowej jest bardzo ważne ale równie istotny jest dobór samej jednostki. Najczęściej używane są oczywiście drewniane palety różnych rozmiarów ale w ostatnim czasie coraz popularniejsze stają się palety plastikowe, które mają bardzo wiele zalet i również nadają się do przewożenia towarów różnego rodzaju.

Główne zalety palet z tworzywa sztucznego.

Przede wszystkim palety plastikowe wyróżniają się wysoką odpornością na działanie czynników zewnętrznych takich jak wysokie czy niskie temperatury oraz opady deszczu lub śniegu. W przypadku przewożenia materiałów sypkich lub cieczy zawsze istnieje ryzyko związane z uszkodzeniem pojemnika i wydostaniem się substancji bezpośrednio na paletę. Jeśli zastosowany zostanie nośnik plastikowy wyczyszczenie będzie łatwiejsze niż w przypadku jednostki drewnianej.

Palety z tworzyw sztucznych są też bezpieczniejsze dla pracowników hal magazynowych, ponieważ nie posiadają gwoździ i nie ulegają uszkodzeniu tak często jak palety wykonane z drewna. Trzeba też zaznaczyć, że są stosunkowo lekkie, dzięki czemu zmniejsza się całościowa waga transportowanego ładunku. Ma to duże znaczenie, gdy towar jest przewożony na samochodach mających ograniczoną ładowności, a takimi są np. busy z których powszechnie korzystają wiodące firmy kurierskie. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Ozdobne dodatki łazienkowe – co wybrać?
Ozdobne dodatki łazienkowe – co wybrać?
Łazienka jest pomieszczeniem, o którym najmniej myślimy po względem dodatkowych ozdób i upiększeń. Jasne, że wciąż dbamy o jej wygląd […]
Polecamy