Co może nam pomóc w pielęgnacji skóry twarzy?

Sposób życia i styl
j-a-k
Co może nam pomóc w pielęgnacji skóry twarzy?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ważne jest, aby dbać o skórę twarzy, ponieważ jest to pierwsza rzecz, którą ludzie widzą. A jeśli masz złą cerę, nie możesz ukryć jej makijażem!

Oto kilka wskazówek, jak dbać o skórę:

Używaj kremu z filtrem przeciwsłonecznym każdego dnia

Światło słoneczne może pogorszyć stan trądziku i spowodować zmarszczki, dlatego ważne jest, aby chronić się przed słońcem. Noś krem z filtrem przeciwsłonecznym o współczynniku SPF (sun protection factor) 15 lub wyższym zawsze, gdy wychodzisz na zewnątrz, nawet w pochmurne dni. Nakładaj go co najmniej 20 minut przed wyjściem na zewnątrz, aby miał czas wchłonąć się w skórę.

Nie rozdrapuj pryszczy po trądziku ani innych wyprysków

Ściskając je, roznosisz zarazki i bakterie po całej twarzy – a być może nawet zarażasz inne pryszcze znajdujące się w pobliżu.

Używaj kosmetyków regenerujących

Do leczenia trądziku najlepiej używać kosmetyków odbudowujących. Kosmetyki odbudowujące mają za zadanie uzdrowić skórę, pomagając jej się naprawić. Zawierają składniki takie jak witamina A i E, które pomagają zapobiegać powstawaniu blizn po przebytym trądziku i spowalnia procesy starzenia. Dobrej jakości kosmetyki regenerujące znajdziemy przykładowo na stronie https://dermeco.eu/kosmetyki-regenerujace/.

Myj ręce często w ciągu dnia

Zwłaszcza po dotknięciu twarzy lub skubaniu skóry. Myj je wodą z mydłem lub używaj antybakteryjnego mydła do rąk zawierającego triklosan (marki takie jak Dial i Softsoap). Jeśli to możliwe, używaj mydła antybakteryjnego w publicznych toaletach, a także we własnym domu.

Oczyszczaj twarz

Oczyszczaj twarz dwa razy dziennie – rano i wieczorem – delikatnym środkiem myjącym, który nie zawiera alkoholu . Nie należy używać ostrych mydeł lub środków czyszczących. Wysuszą one Twoją skórę i sprawią, że będzie ona bardziej podatna na trądzik.

Używaj delikatnego kremu nawilżającego

Używaj kremu, który zawiera kwas alfa-hydroksylowy, taki jak kwas glikolowy, mlekowy lub salicylowy. Składniki te pomagają usunąć martwe komórki skóry, które zatykają pory i powodują powstawanie wyprysków.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak się przygotować na przyjście pierwszego dziecka na świat?
Jak się przygotować na przyjście pierwszego dziecka na świat?
Narodziny każdego dziecka to ogromne wydarzenie w życiu całej rodziny, jednak zwykle to pierwsze z nich wymaga najwięcej zmian w […]
Polecamy