Jak otworzyć pizzerię?

Kwestie formalne i organizacyjne

Otwarcie pizzeri to znakomity pomysł na własny biznes. Żeby rozpocząć działalność gospodarczą w gastronomii, trzeba przede wszystkim zgromadzić fundusze potrzebne na start. Osoby, które nie dysponują własnymi oszczędnościami, mogą poszukać dofinansowania z funduszy pochodzących z budżetu Unii Europejskiej. Kolejną istotną kwestią jest uzyskanie zgodny Sanepidu na prowadzenie pizzeri w wybranym przez siebie lokalu. Procedura zgłaszania polega na złożeniu wniosku, inwentaryzacji urządzeń, a także planów architektonicznych użytkowanych pomieszczeń.

Jeśli w pizzeri ma być sprzedawany alkohol, należy wystąpić o koncesję na jego legalną sprzedaż. Aby mieć możliwość legalnego puszczania muzyki objętej prawami autorskimi, trzeba uiścić opłatę na rzecz ZAIKS. Po spełnieniu kwestii formalnych można przystąpić do kompletowania wyposażenia pizzeri. W celu ograniczenia kosztów najlepiej początkowo wybierać najbardziej potrzebne przedmioty, a takie drobiazgi, jak kruszarki do lodu kupować, dopiero gdy okaże się, że nie zabraknie funduszów.

Wyposażenie lokalu i kuchni

Podstawę wyposażenia lokalu stanowią stoliki oraz krzesła, przy których spożywane będą posiłki. Ilość, wielkość oraz wygląd mebli uzależnione będą w dużej mierze od wielkości lokalu gastronomicznego oraz preferencji właściciela. Jeśli chodzi o kuchnię, jej najważniejszym elementem będzie z pewnością piec do przygotowywania pizzy. Nie należy również zapominać o stworzeniu miejsca, przy którym przygotowywane będzie ciasto, a także przestrzeni chłodniczej do przechowywania składników. Najlepiej wybierać sprzęt wykonany ze stali nierdzewnej, materiału trwałego i higienicznego. Istotny element wyposażenia pizzeri stanowi również zastawa stołowa.

Talerze, a także inne akcesoria dostępne są w specjalistycznych sklepach, takich jak https://horecapolska.pl/talerz-do-pizzy. Korzystając z ich usług, można kupić wysokiej jakości produkty w korzystnych cenach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × 4 =