Jak dobrać właściwe opony do samochodu osobowego?

Motoryzacja i technologia
j-a-k
Jak dobrać właściwe opony do samochodu osobowego?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Opony w samochodzie są jednym z najważniejszych elementów bezpieczeństwa. Opona, która nie jest odpowiednio napompowana lub ma przebicie, może być przyczyną poważnego wypadku. Wybór odpowiednich opon do samochodu zależy od kilku czynników.

Czynniki odgrywające rolę przy wyborze ogumieni

1. Jak często jeździsz

Jeśli rocznie przejeżdżasz mniej niż 7500 mil, powinieneś rozważyć zakup opony wysokiej jakości, która będzie trwalsza niż tańsza. Jeśli rocznie przejeżdża się więcej niż 15 000 mil, sensowniejszy może być zakup tańszej opony, która zużyje się szybciej, ale będzie wymagała mniej napraw.

2. Miejsce zamieszkania

Jeśli mieszkasz w rejonie, w którym zimą występują opady śniegu lub lód, opony zimowe są ważne, ponieważ mają lepszą trakcję i lepiej radzą sobie z niskimi temperaturami niż opony letnie. Opony zimowe należy wymienić, gdy warunki pogodowe zmienią się z ciepłych na zimne lub gdy głębokość bieżnika osiągnie 1 mm (2/32).

3. Ile pieniędzy chcesz przeznaczyć na coroczną konserwację samochodu

Droższe opony zazwyczaj wystarczają na dłużej, zanim będą wymagały wymiany, ale są też droższe na początku i z czasem mogą wymagać więcej napraw z powodu wyższej jakości materiałów konstrukcyjnych i konstrukcji. Warto pamiętać w tym względzie o oponach Targum, które są doskonałym przykładem dopasowania wysokiej jakości opon do przystępnej ceny.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Kiedy wybrać się do okulisty, optyka, a kiedy do optometrysty?
Kiedy wybrać się do okulisty, optyka, a kiedy do optometrysty?
Okulista to lekarz, do którego udajemy się w pierwszej kolejności, gdy borykamy się z problemami ze wzrokiem. To właśnie od […]
Polecamy