Jak się zabezpieczyć przed uporczywym słońcem?

Sposób życia i styl
j-a-k
Jak się zabezpieczyć przed uporczywym słońcem?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Latem mamy zazwyczaj do czynienia z uporczywym słońcem, które daje nam się we znaki przez niemal cały dzień. Niezwykle ważne jest wówczas odpowiednie zabezpieczenie się przed szkodliwym działaniem promieni UVA oraz UVB, ponieważ są one bezpośrednimi sprawcami podrażnień i wysuszeń skóry oraz udarów. Poza tym mogą prowadzić do powstawania komórek rakowych. Jedną z podstawowych form ochrony jest noszenie czapki z daszkiem, którą kupimy m.in. w tym sklepie: https://kabak.com.pl/.

Krem z filtrem i odpowiednie nakrycie głowy to podstawa 

Promieniowanie ultrafioletowe ma niezwykle destrukcyjny wpływ na naszą skórę, dlatego w trakcie przebywania na słońcu powinniśmy przede wszystkim posmarować ją odpowiednik kremem z filtrem. W przypadku jasnej karnacji najlepiej sprawdzi się produkt o wartości SPF 30-50, natomiast w przypadku karnacji nieco ciemniejszej wystarczy SPF 8-20. Drugim obowiązkowym elementem jest czapka z daszkiem, optymalnie zabezpieczająca głowę przed udarem, którego objawami są nudności, dreszcze, kłopoty z formułowaniem słów i widzeniem czy utrata przytomności. Solidnie wykonane czapki znajdziemy m.in. na https://kabak.com.pl/kategoria/czapki-z-daszkiem. Niezbędnym dodatkiem są również okulary przeciwsłoneczne z ciemnymi szkłami wyposażonymi w filtr, chroniące oczy przed łzawieniem i zaczerwienieniem. Nie powinniśmy ponadto zapominać o właściwej diecie. Zaleca się spożywanie zwłaszcza produktów bogatych w witaminę A (papryka, marchew, brokuły, szpinak, brzoskwinie, mango itp.), gdyż w znacznym stopniu ogranicza ona szkodliwość promieni UV, a także znakomicie utrwala efekt opalenizny.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Zdjęcia – proste rozwiązanie na uchwycenie wyjątkowych wspomnień z życia
Zdjęcia – proste rozwiązanie na uchwycenie wyjątkowych wspomnień z życia
W życiu spędzamy wiele wyjątkowych chwil. Wracanie do nich czasami przynosi prawie tyle samo radości, co ich przeżywanie. Szczególnie jeśli […]
Polecamy