Obróbka metali CNC – jakie ma plusy?

Motoryzacja i technologia
j-a-k
Obróbka metali CNC – jakie ma plusy?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Obróbka metali CNC to proces, który wykorzystuje obrabiarki sterowane komputerowo do wykonywania zadań takich jak cięcie, toczenie, frezowanie i wiercenie. CNC (computer numerical control) pozwala na zaprogramowanie obrabiarki w celu wykonania określonych cięć w materiałach.

Precyzyjna obróbka metali CNC ma wiele zalet w stosunku do tradycyjnych metod obróbki, w tym:

Szybkość i dokładność 

Przy użyciu maszyny CNC wykwalifikowany operator może szybko i dokładnie ciąć lub obrabiać części bez konieczności posiadania doświadczenia maszynisty.

Powtarzalność 

Za pomocą obrabiarki CNC można ustawić program raz, a następnie używać go w kółko bez konieczności martwienia się o zmianę ustawień lub błędy w ustawieniach.

Bezpieczeństwo

Ponieważ tak łatwo jest ustawić każdą operację za pomocą obrabiarki CNC, nie ma potrzeby, aby operator pracował z niebezpiecznymi narzędziami lub sprzętem, takim jak wiertarki lub tokarki, podczas pracy nad seriami produkcyjnymi części.

Oszczędność kosztów 

Używając maszyn CNC zamiast ludzkich operatorów, producenci są w stanie zaoszczędzić pieniądze na wynagrodzeniach i świadczeniach, jednocześnie zwiększając produktywność poprzez usunięcie błędu ludzkiego z równania, gdy przychodzi czas na duże serie produkcyjne części lub zespołów.

Maszyny CNC są często bardziej opłacalne niż inne formy produkcji, ponieważ mogą produkować nieograniczoną liczbę produktów bez jakiejkolwiek interwencji człowieka.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak palić ulubione mieszanki ziołowe?
Jak palić ulubione mieszanki ziołowe?
Wybranie mieszanki ziołowej spośród wielu dostępnych na rynku to dopiero początek drogi do przyjemności i możliwości relaksu, jaki daje jej […]
Polecamy