Jak konserwować i czyścić wiaty z poliwęglanu?

Budownictwo i nieruchomości
j-a-k
Jak konserwować i czyścić wiaty z poliwęglanu?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wiaty pokryte panelami poliwęglanowymi cieszą się coraz większą popularnością. Niewielu ich posiadaczy zdaje sobie jednak sprawę, iż warunkiem długowieczności i estetycznego wyglądu tych konstrukcji jest prawidłowo oraz regularnie przeprowadzana ich konserwacja. Zatem, jak dbać o przydomowe wiaty wykończone panelami poliwęglanowymi? Odpowiedzi na to pytanie poszukamy w dalszej części artykułu.

Liście i słońce – najwięksi wrogowie paneli poliwęglanowych pokrywających wiaty garażowe

Wiata garażowa z poliwęglanu wymaga bez wątpienia szczególnego traktowania. Tak więc po pierwsze należy ją regularnie oczyszczać z zalegających na niej liści oraz igieł drzew. Po drugie do jej czyszczenia nie można wykorzystywać środków silnie alkalicznych oraz różnego rodzaju benzyn, które mogłyby zniszczyć i zmatowić powierzchnie paneli. Po trzecie, dopuszczalne jest wykorzystanie myjek ciśnieniowych wodnych i parowych, ale ich ciśnienie maksymalne powinno być ograniczone do 100 barów. Co warte jeszcze zaznaczenia, w przypadku zanieczyszczeń bardziej odpornych na czyszczenia można wykorzystać eter naftowy lub heksan.

Osobnym tematem jest dbanie o drewniane elementy konstrukcji wiat. Te również wymagają regularnego oczyszczenia z zalegających na nich zanieczyszczeń oraz okresowego pokrywania zabezpieczającymi lakierem. Brak takowych działań może w krótkim czasie doprowadzić do zniszczenia konstrukcji wiaty i wiązać się tym samym z dużymi kosztami. W celu zasięgnięcia dokładniejszych informacji na ten temat i zapoznania się z ofertą wiat przyściennych można odwiedzić między innymi stronę internetową http://www.drepo.pl/oferta/wiaty-przyscienne/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Krótka historia manufaktury Minky
Krótka historia manufaktury Minky
Minky to bardzo miękki, nowoczesny materiał, który sprawia wrażenie puszystego weluru. Jest jeszcze delikatniejszy od polaru. Można go określić nawet […]
Polecamy