Jak konserwować i czyścić wiaty z poliwęglanu?

Budownictwo i nieruchomości
j-a-k
Jak konserwować i czyścić wiaty z poliwęglanu?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wiaty pokryte panelami poliwęglanowymi cieszą się coraz większą popularnością. Niewielu ich posiadaczy zdaje sobie jednak sprawę, iż warunkiem długowieczności i estetycznego wyglądu tych konstrukcji jest prawidłowo oraz regularnie przeprowadzana ich konserwacja. Zatem, jak dbać o przydomowe wiaty wykończone panelami poliwęglanowymi? Odpowiedzi na to pytanie poszukamy w dalszej części artykułu.

Liście i słońce – najwięksi wrogowie paneli poliwęglanowych pokrywających wiaty garażowe

Wiata garażowa z poliwęglanu wymaga bez wątpienia szczególnego traktowania. Tak więc po pierwsze należy ją regularnie oczyszczać z zalegających na niej liści oraz igieł drzew. Po drugie do jej czyszczenia nie można wykorzystywać środków silnie alkalicznych oraz różnego rodzaju benzyn, które mogłyby zniszczyć i zmatowić powierzchnie paneli. Po trzecie, dopuszczalne jest wykorzystanie myjek ciśnieniowych wodnych i parowych, ale ich ciśnienie maksymalne powinno być ograniczone do 100 barów. Co warte jeszcze zaznaczenia, w przypadku zanieczyszczeń bardziej odpornych na czyszczenia można wykorzystać eter naftowy lub heksan.

Osobnym tematem jest dbanie o drewniane elementy konstrukcji wiat. Te również wymagają regularnego oczyszczenia z zalegających na nich zanieczyszczeń oraz okresowego pokrywania zabezpieczającymi lakierem. Brak takowych działań może w krótkim czasie doprowadzić do zniszczenia konstrukcji wiaty i wiązać się tym samym z dużymi kosztami. W celu zasięgnięcia dokładniejszych informacji na ten temat i zapoznania się z ofertą wiat przyściennych można odwiedzić między innymi stronę internetową http://www.drepo.pl/oferta/wiaty-przyscienne/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Najlepsze sposoby, aby utrzymać cerę w dobrej kondycji
Najlepsze sposoby, aby utrzymać cerę w dobrej kondycji
Aby zadbać o kondycję skóry, należy zacząć od fundamentów. Niewątpliwie podstawowym wyznacznikiem jej dobrego stanu, jest prawidłowa dieta. Nadmiar cukru, […]
Polecamy