Zastosowanie mikrosfery w budownictwie – kiedy okaże się dobrym pomysłem?

Budownictwo i nieruchomości
j-a-k
Zastosowanie mikrosfery w budownictwie – kiedy okaże się dobrym pomysłem?
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Mikrosfera to sferyczne cząstki glinokrzemianowe, które są odpadem powstałym w procesie spalania węgla. Mogą one zostać odzyskane z popiołów lotnych i ponownie użyte. Uzyskany granulat ma liczne właściwości fizyczne, które z powodzeniem można wykorzystywać w wielu branżach, np. samochodowej, lakierniczej, hutniczej, ceramicznej, czy budowlanej. Mikrosfera cechuje się przede wszystkim niskim przewodnictwem ciepła, dobrą termoizolacją, ognioodpornością i niską gęstością nasypową. Wszystko to sprawia, że jest to tworzywo wytrzymałe, odporne na uszkodzenia i niekorzystne warunki pogodowe.

Gdzie wykorzystać mikrosferę?

W budownictwie granulat glinokrzemianowy znajduje szerokie zastosowanie. Tę substancję można zamówić w hurtowych ilościach na stronie https://aliorsun.net/. Stosuje się ją jako wypełniacz do cementów, zapraw i betonów mineralnych. Mikrosfera korzystnie wpływa na żywotność tych spoiw. Można ją również wykorzystać do izolacji termicznej budynku. Stanie się wówczas odporna na wysokie temperatury. Jest ona również idealnym dodatkiem do materiałów pochłaniających fale akustyczne. Sprawdzi się także do produkcji konstrukcji dachowych. Granulat jest też elementem lakierów, farb, klei czy uszczelniaczy. Wszystkie te produkty przydają się podczas prac budowlanych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Platforma logistyczna – jakie są zalety tego rozwiązania?
Platforma logistyczna – jakie są zalety tego rozwiązania?
Platforma logistyczna to oprogramowanie zaprojektowane w celu automatyzacji procesów logistycznych dla różnych firm. Platforma ta pomaga przedsiębiorstwom poprawić obsługę klienta […]
Polecamy