Jak modnie urządzić salon połączony z jadalnią?

Dom i ogrodnictwo
j-a-k
Jak modnie urządzić salon połączony z jadalnią?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Salon połączony z jadalnią to rozwiązanie, które od wielu lat budzi mieszane uczucia. Z jednej strony pozwala zaoszczędzić miejsce w mieszkaniu oraz w niektórych przypadkach ułatwia poruszanie się po domu, z drugiej dla wielu osób wydaje się być rozwiązaniem nieestetycznym oraz ograniczającym przestrzeń. Nie musi wcale tak być – odpowiednio dobrane meble i przemyślany wystrój gwarantują, że salon połączony z jadalnią będzie się doskonale prezentował.

Na co zwrócić uwagę przy połączeniu salonu z jadalnią?

Podstawowym aspektem z pewnością są odpowiednio dobrane meble służące do wypoczynku oraz do spożywania posiłków. Trzeba od razu zwrócić tutaj uwagę, że krzesła, na których będziemy siedzieć jedząc obiad, niekoniecznie sprawdzą się przy oglądaniu telewizji lub czytaniu książek. Warto więc zaopatrzyć się w inne rodzaje siedzisk postawionych przy stole kuchennym (chociażby klasyczne, drewniane krzesła), jak i w wypoczynkowej części pomieszczenia (doskonale sprawdzą się fotele, sofy (sprawdź ofertę: https://selsey.pl/k/245/sofy) oraz kanapy). Wiele osób może obawiać się, że typowo kuchenne meble zajmą niemal całą przestrzeń pomieszczenia, ale zawsze można pomyśleć o takich rozwiązaniach, jak stoły do jadalni rozkładane lub zintegrowane zestawy AGD (np. kuchenka połączona ze zmywarką). Kolejnym ważnym aspektem jest odpowiedni dobór kolorystyki mebli, ale na szczęście wachlarz dostępnych modeli jest ogromny, dlatego każdy może samodzielnie zaprojektować własny wystrój wnętrza. Istotne jest, żeby kolorystyka oraz styl mebli kuchennych nie odbiegał zbytnio od wystroju części salonowej, ponieważ zaburzy to integralny wygląd połączonego pomieszczenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co jest niezbędne przy wykonywaniu pedicure?
Co jest niezbędne przy wykonywaniu pedicure?
Pedicure to jedna z najpopularniejszych i najbardziej pożądanych usług w salonach kosmetycznych. Przyczyną jest fakt, że stopy, a szczególnie ich […]
Polecamy