Jak dbać o basen ogrodowy

Dom i ogrodnictwo
j-a-k
Jak dbać o basen ogrodowy
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nadeszły upalne dni, wysoka temperatura daje się coraz bardziej we znaki, a ponieważ wielu z nas posiada domy z ogródkami albo działki rekreacyjne to coraz częściej inwestujemy w baseny ogrodowe. Jest to wyjątkowo udany zakup, który cieszy zarówno dorosłych, jak też dzieci. Bardzo dobrze jest wybrać basen ze stelażem, ponieważ jest bezpieczniejszy i bardziej stabilny, basen nie musi zajmować dużej powierzchni. Może to być basen intex 305×76. Posiadanie basenu ogrodowego jest rewelacyjną sprawą, jednak trzeba mieć pewną wiedzę dotyczącą dbania o ten basen.

Jak zachować czystość basenu ogrodowego?

Wodę w basenie ogrodowym nie wymieniamy co tydzień, więc musimy zadbać o jego czystość zwłaszcza, że bardzo często (może nawet najczęściej) korzystają z niego nasze pociechy. Absolutną podstawą dbania o basen w ogrodzie są filtry do basenu. W pompie filtrującej znajdują się różne rodzaje filtrów, a ich zadaniem jest wyeliminowanie drobnych zanieczyszczeń. Dzięki temu woda w basenie zostaje oczyszczona z brudu. Ponadto woda powinna zostać uzdatniona, do czego można wykorzystać dostępne na rynku tabletki z chlorem.

Wodę można także ozonować. Basen w czasie jak z niego nie korzystamy powinien być odpowiednio zakryty, dzięki czemu nie wpadnie do niego zbyt wiele liści i nie nagromadzi się tyle różnych zanieczyszczeń. Wody nie wymienia się w całości, ale tak samo jak w basenach publicznych powinno się wymieniać częściowo wodę i co tydzień powinna być dolana część wody świeżej. Warto też pomyśleć nad specjalnym odkurzaczem do basenu ze specjalną pompą wodną.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakimi elementami można zaaranżować przestrzeń swojego ogrodu?
Jakimi elementami można zaaranżować przestrzeń swojego ogrodu?
Ogród to ważny punkt każdej posesji, niezależnie od jej rozmiarów. Stanowi on bowiem przestrzeń idealną do wypoczynku, a zarazem jest […]
Polecamy