Jak dbać o basen ogrodowy

Dom i ogrodnictwo
j-a-k
Jak dbać o basen ogrodowy
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nadeszły upalne dni, wysoka temperatura daje się coraz bardziej we znaki, a ponieważ wielu z nas posiada domy z ogródkami albo działki rekreacyjne to coraz częściej inwestujemy w baseny ogrodowe. Jest to wyjątkowo udany zakup, który cieszy zarówno dorosłych, jak też dzieci. Bardzo dobrze jest wybrać basen ze stelażem, ponieważ jest bezpieczniejszy i bardziej stabilny, basen nie musi zajmować dużej powierzchni. Może to być basen intex 305×76. Posiadanie basenu ogrodowego jest rewelacyjną sprawą, jednak trzeba mieć pewną wiedzę dotyczącą dbania o ten basen.

Jak zachować czystość basenu ogrodowego?

Wodę w basenie ogrodowym nie wymieniamy co tydzień, więc musimy zadbać o jego czystość zwłaszcza, że bardzo często (może nawet najczęściej) korzystają z niego nasze pociechy. Absolutną podstawą dbania o basen w ogrodzie są filtry do basenu. W pompie filtrującej znajdują się różne rodzaje filtrów, a ich zadaniem jest wyeliminowanie drobnych zanieczyszczeń. Dzięki temu woda w basenie zostaje oczyszczona z brudu. Ponadto woda powinna zostać uzdatniona, do czego można wykorzystać dostępne na rynku tabletki z chlorem.

Wodę można także ozonować. Basen w czasie jak z niego nie korzystamy powinien być odpowiednio zakryty, dzięki czemu nie wpadnie do niego zbyt wiele liści i nie nagromadzi się tyle różnych zanieczyszczeń. Wody nie wymienia się w całości, ale tak samo jak w basenach publicznych powinno się wymieniać częściowo wodę i co tydzień powinna być dolana część wody świeżej. Warto też pomyśleć nad specjalnym odkurzaczem do basenu ze specjalną pompą wodną.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak poprawić współpracę i przepływ informacji w swojej firmie?
Jak poprawić współpracę i przepływ informacji w swojej firmie?
Nie bez powodu mówi się, że podstawą prawidłowo funkcjonującego przedsiębiorstwa jest odpowiednia kadra. Wykwalifikowani pracownicy, którzy należycie wykonują swoje obowiązki […]
Polecamy