Jak można wykorzystać olej lniany w diecie na co dzień?

Sposób życia i styl
j-a-k
Jak można wykorzystać olej lniany w diecie na co dzień?
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Wykorzystanie oleju lnianego w codziennej diecie to doskonały sposób na jej urozmaicenie, a także jakościowe ulepszenie naszych posiłków. Olej lniany posiada bowiem właściwości pozytywnie wpływające na nasze zdrowie. Wzmacnia on odporność organizmu, zapobiega wysuszaniu skóry, a także chorobom układu krążenia. Jak wprowadzić go do menu?

Olej lniany w codziennej diecie

Po pierwsze warto wiedzieć, że można go zażywać bezpośrednio z łyżki. Co ważne, zawsze na zimno. Podgrzany traci on swoje pozytywne właściwości, wskutek utleniania. Dlatego też idealnie sprawdzi się w potrawach na zimno. Może być składnikiem sałatek, a także świetnym spoiwem do past. Sprawdzi się również jako dodatek do kanapek oraz gotowanych warzyw. Często podaje się go z twarogiem, co jest bardzo dobrym połączeniem, które warto wprowadzić do codziennej diety. Dodatkowo warto zadbać o to, aby był to olej ekologiczny, wysokiej jakości, czego przykładem może być https://oleoteka.pl/nasze-oleje/35,olej-lniany. Dzięki temu  nasze posiłki będą zdrowe i wartościowe energetycznie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak zaparzyć pyszną i aromatyczną kawę w domu?
Jak zaparzyć pyszną i aromatyczną kawę w domu?
Prawdopodobnie nie ma domu, w którym przynajmniej jedna osoba nie piłaby kawy. Jest to w końcu najpopularniejszy napój na świecie, […]
Polecamy