Jak poradzić sobie z bólem mięśni i przewlekłym stresem?

Wypoczynek
j-a-k
Jak poradzić sobie z bólem mięśni i przewlekłym stresem?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Najlepszym sposobem na poradzenie sobie z bólem mięśni i przewlekłym stresem jest podejście wielorakie.

Wypróbuj te wskazówki:

Masaż

Masaż jest jednym z najlepszych sposobów na złagodzenie bólu mięśni i stresu. Jest to również świetny sposób na zwiększenie krążenia i elastyczności, co z kolei pomaga zmniejszyć stres. Najważniejszy jest dobry masażysta w Krakowie, który zrobi odpowiedni masaż do Twoich potrzeb, abyś czuł się jak nowo narodzony.

Ćwicz

Ćwiczenia mogą pomóc złagodzić zarówno krótkotrwały stres, jak i długotrwały stres chroniczny poprzez uwalnianie endorfin. To może pomóc poprawić swój nastrój, obniżyć poziom lęku, a nawet sprawić, że poczujesz się bardziej optymistycznie nastawiony do życia w ogóle.

Przyjmuj witaminy B6 i B12

Te witaminy pomagają organizmowi produkować serotoninę, która jest wzmacniaczem nastroju. Jest to również ważne dla regulacji apetytu, wzorców snu i innych funkcji związanych ze zdrowiem psychicznym.

Spokojny sen

Uzyskaj wystarczającą ilość spokojnego snu w nocy, tak abyś budził się odświeżony każdego ranka, zamiast wyczerpany podrzucaniem i obracaniem się przez całą noc lub budzeniem się w środku nocy ze złymi snami lub koszmarami, które nie pozwalają ci zasnąć ponownie aż do rana.

Jedz zdrowo

Jedz pokarmy bogate w kwasy tłuszczowe omega-3 (zwłaszcza łososia), które mogą pomóc w zmniejszeniu stanu zapalnego i obrzęku spowodowanego urazem lub nadmiernym wysiłkiem podczas ćwiczeń lub codziennych czynności, takich jak chodzenie po mieście lub załatwianie spraw w domu podczas noszenia zakupów lub toreb na zakupy pełnych ciężkich przedmiotów!

Pij dużo wody

Pij co najmniej osiem szklanek dziennie wody, aby Twój organizm pozostał nawodniony przez cały dzień, bez konieczności magazynowania dodatkowego ciężaru wody w miejscach takich jak kostki.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dlaczego warto się zdecydować na noszenie implantów zębowych?
Dlaczego warto się zdecydować na noszenie implantów zębowych?
Nowoczesne implanty zębowe to doskonała alternatywa dla znanych nam wcześniej metod uzupełniania ubytków w jamie ustnej. Jak przeczytać możemy na […]
Polecamy