Zasady działania peleciarki – co warto wiedzieć

Biznes i finanse
j-a-k
Zasady działania peleciarki – co warto wiedzieć
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Obecnie wiele osób do ogrzewania pomieszczeń domowych w okresie zimowym używa pelletu drzewnego. To paliwo stałe produkowane najczęściej z trocin i zrębków tartacznych, które odznacza się bardzo dobrymi parametrami użytkowymi. Przede wszystkim jest wyjątkowo ekologiczne (nie emituje do środowiska zbyt wiele szkodliwych substancji), wystarczająco kaloryczne (około 19-20 MJ/kg) oraz łatwe w transportowaniu i magazynowaniu. Do wytwarzania pelletu służą nowoczesne peleciarki, dostępne choćby w ofercie tej profesjonalnej firmy z Poznania: https://peletto.pl/peleciarki-granulatory/.

Szybki proces pozyskiwania wartościowego materiału

Peleciarki, zwane potocznie granulatorami, to urządzenia pozwalające na skuteczne sprasowanie pod wysokim ciśnieniem trocin, słomy, gałązek drzew owocowych, wytłoków trzcinowych i wszelkich innych rodzajów biomasy. Najpierw wybrane odpady muszą oczywiście zostać osuszone z wilgoci, a następnie precyzyjnie rozdrobnione i oczyszczone z niepożądanych związków mineralnych, które mogłyby negatywnie wpłynąć na jakość paliwa. Kolejny krok polega na ich umieszczeniu w komorze peleciarki, gdzie zostają poddane kompleksowej obróbce. Cała procedura rozpoczyna się od przyciśnięcia materiału na specjalną matrycę posiadającą w swojej konstrukcji liczne kanały przelotowe. W tym miejscu następuje skuteczne wtłoczenie biomasy wskutek działania rolek prasujących. Nagły wzrost ciśnienia oraz temperatury umożliwia łatwe uzyskanie substancji charakteryzującej się optymalną gęstością i lepkością. Zwieńczeniem omawianego procesu jest zawsze ujednolicenie długości granulek za pomocą noży obcinających i schłodzenie ich do właściwej temperatury.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Na co zwrócić uwagę przy wyborze sukienek?
Na co zwrócić uwagę przy wyborze sukienek?
Każda kobieta ceni sobie wygodne i zarazem efektowne ubrania. W ofertach sklepów odzieżowych można wyszukać wiele oryginalnych projektów, na różne […]
Polecamy