Jak przygotować ogród na wiosnę?

Przygotowanie ogrodu na wiosnę czas zacząć. Jakie sprawy są najważniejsze i wymagają pierwszorzędnej uwagi, jeśli chodzi o dobre rozpoczęcie ogrodowego sezonu?

Posprzątaj stare, znajdź miejsce na nowe

Ta prosta maksyma powinna przyświecać każdemu posiadaczowi własnego ogrodu. Wraz ze zbliżającym się nadejściem wiosny należy uporządkować pozostałości po jesieni i zimie: suche liście, mokre chwasty i połamane gałęzie drzewek powinny zostać pozbierane i uprzątnięte, trawniki przygotowane do wzrostu trawy, a drzewka przycięte jeszcze przed pączkowaniem.

Warto przejrzeć również stan narzędzi ogrodniczych i upewnić się czy po poprzednim roku nic nie zaginęło, a jeśli tak – wybrać się po uzupełnienie niezbędnego asortymentu. Prace związane z porządkowaniem ogrodu na wiosnę można wykonać samodzielnie lub zlecić je specjalistycznym firmom. Na https://gardenrangers.pl/uslugi-ogrodnicze/ można znaleźć przykładową ofertę. Mależy też pamiętać o tym, że im szybciej ogród będzie gotowy, tym lepiej odwdzięczy się za przyszykowanie go do wiosny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery + 3 =