Odżywcza kąpiel dla skóry i włosów

Zdrowie i forma
j-a-k
Odżywcza kąpiel dla skóry i włosów
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pielęgnacja skóry oraz włosów wymaga poświęcenia temu sporej ilości czasu. Ważna jest jednak również systematyczność oraz regularność – dzięki temu znacznie można podnieść efektywność wszystkich zabiegów dokonywanych w domowym zaciszu. Dlatego też zdecydowanie lepiej wykonywać zabiegi i stosować kosmetyki dwa lub trzy razy w tygodniu przez dłuższy czas, aniżeli codziennie tylko przez tydzień. Do uzyskania efektów potrzeba sporej ilości cierpliwości.

Rytuał piękna dla ciała i włosów – odżywcza kąpiel

Najłatwiej wszelkie kosmetyczne zabiegi wykonywać w jednym czasie – można w ten sposób zaoszczędzić wiele czasu. Bardzo dobrym pomysłem jest zdecydowanie się na kąpiel w połączeniu z odpowiednią pielęgnacją oraz wysokiej jakości kosmetykami. Gorąca woda i para skutecznie oczyszcza skórę oraz otwiera pory, co przyspiesza proces wchłaniania się substancji aktywnych z kosmetyków i tym samym zwiększa efektywność wszelkich działań.

Na sam początek warto jest dokładnie umyć włosy – polecane są szampony z substancjami nawilżającymi oraz odżywczymi, na przykład “argan shampoo for damaged hair”, który doda włosom witalności oraz zapewni piękny wygląd. Po lekkim osuszeniu włosów dobrze jest nałożyć na nie odżywkę lub maskę – dodatkowo można zabezpieczyć włosy czepkiem oraz owinąć ręcznikiem, co wzmocni efekt kuracji. Następnie warto zająć się ciałem. Na dokładnie umyte ciało warto jest użyć peelingu z drobinkami – np. bronzing body sugar scrub. Nie tylko zapewni on skórze piękny, lekko opalony i zdrowo wyglądający odcień skóry, ale dodatkowo zetrze martwe komórki skóry oraz zapobiegnie tworzeniu się niedoskonałości.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie rozwiązania stosuje się w celu ochrony przewodów i okablowania?
Jakie rozwiązania stosuje się w celu ochrony przewodów i okablowania?
Prawidłowa ochrona przewodów jest często bagatelizowana. Nieważne gdzie, w biurze, w domu, w warsztacie czy na hali produkcyjnej, ochrona kabli […]
Polecamy