Jakie książki powinien przeczytać przyszły menadżer?

Biznes i finanse
j-a-k
Jakie książki powinien przeczytać przyszły menadżer?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Bycie liderem to jedno z podstawowych zagadnień współczesnego zarządzania ludźmi, które nie dotyczy tylko świata biznesu. Droga do bycia skutecznym liderem jest jednak trudna i wymagająca, dlatego warto poszukiwać odpowiednich inspiracji w trakcie ubiegania się o ten cel. Świetnym rozwiązaniem jest poszukiwanie pomysłów w literaturze, która dostarcza zarówno przykładów postaw, jak i wzorów do naśladowania w tej dziedzinie. Wskazuje także na modelowanie zachowania, z których można czerpać wzorce. Książki są także źródłem inspirujących opowieści o drodze, jaką pokonali menedżerowie od podstawowych stanowisk w firmach aż do obecnej w niej roli. Jakie tytuły warto zatem wybrać?

Przykłady zarządzania zasobami ludzkimi w literaturze

Wśród najczęściej polecanych tytułów dla menadżerów znajduje się pozycja „Jednominutowy menedżer spotyka małpę” dostępna na stronie internetowej: https://sklep.pawelalbrecht.com/pl/p/Jednominutowy-Menedzer-spotyka-malpe/602, która uczy zarządzania i delegowania zasad. W jasny i przejrzysty sposób omawia metody przekazywania odpowiedzialności poszczególnym członkom zespołu. Dzięki temu menedżer odpowiada za kontrolowanie wyników pracy i jej przebieg, a nie za jej bezpośrednie wykonywanie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak przetransportować dużą ilość towaru?
Jak przetransportować dużą ilość towaru?
Duża ilość towaru nie tak problematyczna Dla osób organizujących duży transport paletowy Ostrów Wielkopolski może wydawać się miastem nie do […]
Polecamy