Jakie są rodzaje klimatyzacji do mieszkania?

Dom i ogrodnictwo
j-a-k
Jakie są rodzaje klimatyzacji do mieszkania?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Klimatyzacja jest niezbędna w większości domów. Bez niej temperatura w domu może wzrosnąć do niekomfortowych poziomów, utrudniając sen w nocy i powodując dyskomfort w ciągu dnia. Istnieją dwie formy klimatyzacji, które można wykorzystać w domu: centralne powietrze i jednostki okienne. Centralne powietrze jest najlepszym wyborem dla większości domów, ale są pewne sytuacje, w których preferowane są jednostki okienne.

Centralna klimatyzacja

Centralna klimatyzacja, taka jak na stronie https://clima-comfort.com.pl/klimatyzacja/do-domu/, działa poprzez wykorzystanie zewnętrznego wentylatora do przepychania ciepłego powietrza przez wężownicę, która jest podłączona do jednostki wewnętrznej. Wężownica jest chłodzona przez czynnik chłodniczy, który przepływając przez nią absorbuje ciepło z wnętrza domu. Gdy to się dzieje, chłodne powietrze jest wydmuchiwane do pomieszczeń w domu przez otwory wentylacyjne w każdym pokoju. Dzięki temu centralna klimatyzacja doskonale nadaje się do chłodzenia dużych domów, a nawet całych budynków (takich jak biurowce).

Jednostki okienne

Jednostki okienne występują we wszystkich kształtach i rozmiarach, od małych jednostek, które mieszczą się na szczycie parapetu, do dużych jednostek, które mogą samodzielnie chłodzić całe pomieszczenia (choć nie będą tak wydajne jak jednostki centralne). Ich działanie polega na cyrkulacji zimnego powietrza z zewnątrz do wnętrza domu przez otwór wentylacyjny znajdujący się w pobliżu każdej jednostki okiennej, dzięki czemu chłodne powietrze wieje bezpośrednio na nas i członków naszej rodziny, gdy siedzimy w ich pobliżu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czy powiększanie ust jest bezpieczne?
Czy powiększanie ust jest bezpieczne?
Powiększanie ust to zabieg kosmetyczny, w którym wykorzystuje się wstrzykiwane wypełniacze w celu wzmocnienia ust i sprawienia, że wydają się […]
Polecamy