Podłoga na błysk – z jakiego sprzętu skorzystać, aby uzyskać pożądany efekt?

Dom i ogrodnictwo
j-a-k
Podłoga na błysk – z jakiego sprzętu skorzystać, aby uzyskać pożądany efekt?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sprzątanie to mało lubiany, aczkolwiek konieczny do wykonywania obowiązek. Jednym z najbrudniejszych i najszybciej gromadzących zanieczyszczenia miejsc w domu jest podłoga. To właśnie o nią powinniśmy szczególnie zadbać, jeśli mamy małe dzieci albo włochatych, czworonożnych przyjaciół. Na butach oraz psich łapach wnosimy do mieszkań piach, błoto, jak również najrozmaitsze drobnoustroje. Aby utrzymać odpowiednią higienę paneli, parkietów, czy też glazury, musimy zaopatrzyć się w dobrej jakości odkurzacze, miotły, mopy, wiadra oraz ścierki z mikrofibry, które szybko pomogą usunąć nam uporczywe zabrudzenia powstałe np. w kuchni. Dobre przygotowanie to już połowa sukcesu, tak więc po zakupieniu potrzebnego sprzętu, śmiało możemy ruszać do pracy.

Dbanie o podłogi krok po kroku

W celu utrzymania należytej higieny powierzchni płaskich znajdujących się w naszym domu potrzebna jest systematyczność. Tylko regularne odkurzanie i mycie podłóg zapewni nam odpowiedni do życia stopień czystości. Zanim zabierzemy się za pracę przy pomocy mopa, musimy dokładnie odkurzyć lub zamieść. To pozwoli na usunięcie piasku oraz okruchów, które po zmoczeniu stworzyłyby nieestetyczne smugi. Tak przygotowane panele bądź glazurę możemy umyć za pomocą mopa i wody wymieszanej z płynem przeznaczonym do konkretnego rodzaju powierzchni. W sklepach znajdziemy mopy płaskie, sznurkowe, obrotowe, z mikrofibry lub parowe. To, na jaki model się zdecydujemy, zależy jedynie od naszych preferencji, jednak warto pamiętać, że wersja parowa nie nadaje się do mycia paneli.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak powstaje prąd z węgla? Prosta odpowiedź
Jak powstaje prąd z węgla? Prosta odpowiedź
Węgiel jest obfitym, niedrogim i geograficznie rozpowszechnionym paliwem, które może być wykorzystywane bezpośrednio jako paliwo stałe lub przekształcone w paliwa […]
Polecamy