Jakie zabawki dla dzieci mają charakter edukacyjny?

Sposób życia i styl
j-a-k
Jakie zabawki dla dzieci mają charakter edukacyjny?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy rodzic chciałby podarować dziecku zabawkę, która będzie jednocześnie sprawiała mu frajdę, ale także pozwalała mu poznawać świat i będzie czegoś uczyć. Jakie prezenty mogą zagwarantować oba te aspekty?

Zabawa przez interakcję i dźwięki

Dzieci uwielbiają zabawki, które wydają różne dźwięki. Jeżeli chcemy, by pociechy  zyskiwały coś dzięki zabawie, dobrym rozwiązaniem są na przykład pluszaki czy figurki w kształcie zwierzaków, które posiadają przycisk i po jego naciśnięciu wydają takie dźwięki jak rzeczone zwierzęta. Dziecko poznaje tym samym związek przyczynowo-skutkowy, bowiem zdaje sobie sprawę, iż musi kliknąć w określone miejsce by pojawił się dźwięk. Dowiaduje się także, jakie odgłosy wydaje dany zwierzak, W przypadku nieco starszych dzieci zabawki interaktywne mogą mieć coraz bardziej zaawansowany charakter, a sprawdzonym rozwiązaniem są także instrumenty muzyczne. Z reguły są one zbudowane prościej niż prawdziwe instrumenty, lecz dzieci ćwiczą dzięki nim zręczność i rozwijają kreatywność.

Układanki i puzzle

Są to jedne z najbardziej wartościowych zabawek, dzięki którym maluchy uczą się rozpoznawania kształtów oraz spostrzegawczości. Oczywiście małe dzieci nie poradzą sobie z większymi układankami, lecz możemy się zdecydować na maty piankowe dla dzieci, które składają się z paru pasujących do siebie elementów. Z pomocą rodzica ułożą je i najmniejsi, a dodatkowo będzie to potem miejsce do zabawy. Wraz z wiekiem można sięgać po puzzle złożone z coraz większej ilości fragmentów, lecz różnego rodzaju układanki znajdziemy dla pociech w praktycznie każdym wieku i jest to bardzo rozwijająca zabawa. Duży wybór edukacyjnych zabawek dla maluchów w każdym wieku można znaleźć na http://www.amely.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak odpowiednio dobrać nawóz do roślin?
Jak odpowiednio dobrać nawóz do roślin?
Nawożenie roślin to bardzo ważny element uprawy. Dzięki temu krzewy kwitnące będą miały bujniejsze kwiaty, a drzewka pięknie zaowocują, gdy […]
Polecamy