Kiedy dom z drewna okaże się najlepszym rozwiązaniem?

Budownictwo i nieruchomości
j-a-k
Kiedy dom z drewna okaże się najlepszym rozwiązaniem?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Domki drewniane są ładne, efektowne, sprzyjają naturze, a proces ich powstawania jest zdecydowanie krótszy niż wersji murowanych. Wadą takich konstrukcji jest duża bezwładność cieplna. Oznacza to, że budynek wykonany z desek lub bali szybko się nagrzewa, ale także szybko traci ciepło. Z tego powodu chatki tego typu sprawdzają się idealnie jako letniaki, działkowe altany, czy też bazy wypadowe na weekend w dziczy. Jeśli jednak chcielibyśmy zainwestować w budynek całoroczny, musimy pomyśleć o dodatkowym ociepleniu w postaci wełny mineralnej lub styropianu. 

Moda na działkowca

Jak zostało to już wcześniej wspomniane, drewniane budynki są doskonałym rozwiązaniem w przypadku rodzinnych ogrodów działkowych. Niewielkie chatki w takiej wersji nie muszą jednak wyglądać tak, jak ponure szopy, które pamiętamy z dawnych lat. Na witrynie internetowej https://www.woodenvilla.com/kategoria/8 znajdziemy nowoczesne projekty, które spełnią oczekiwania współczesnych, młodych ludzi pragnących posiadać swój spokojny zakątek na działkach lub na wsi. Nieduże rozmiary domku wpiszą się doskonale w zabudowę działkową, ale wdzięczny surowiec będzie współgrał także doskonale z gęstym lasem, bądź bezkresną, górską polaną. Pamiętajmy, że w czasie wypoczynku nie potrzebujemy wielkiej hacjendy. Wystarczy mała sypialnia, salon z aneksem oraz łazienka, czyli pomieszczenia, które łatwo ogrzać grzejnikiem elektrycznym lub kominkiem. Możemy być pewni, że konstrukcja drewniana będzie solidna, jak również trwała, a jej walory estetyczne zaspokoją nawet najbardziej wymagających klientów. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Odzież reklamowa – wszechstronne rozwiązanie w ramach działań marketingowych
Odzież reklamowa – wszechstronne rozwiązanie w ramach działań marketingowych
Prowadzenie firmy to organizacja i optymalizacja wielu procesów, które mają za zadanie sprawić, że będzie ona skuteczna w swoich działaniach […]
Polecamy