Kiedy dom z drewna okaże się najlepszym rozwiązaniem?

Budownictwo i nieruchomości
j-a-k
Kiedy dom z drewna okaże się najlepszym rozwiązaniem?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Domki drewniane są ładne, efektowne, sprzyjają naturze, a proces ich powstawania jest zdecydowanie krótszy niż wersji murowanych. Wadą takich konstrukcji jest duża bezwładność cieplna. Oznacza to, że budynek wykonany z desek lub bali szybko się nagrzewa, ale także szybko traci ciepło. Z tego powodu chatki tego typu sprawdzają się idealnie jako letniaki, działkowe altany, czy też bazy wypadowe na weekend w dziczy. Jeśli jednak chcielibyśmy zainwestować w budynek całoroczny, musimy pomyśleć o dodatkowym ociepleniu w postaci wełny mineralnej lub styropianu. 

Moda na działkowca

Jak zostało to już wcześniej wspomniane, drewniane budynki są doskonałym rozwiązaniem w przypadku rodzinnych ogrodów działkowych. Niewielkie chatki w takiej wersji nie muszą jednak wyglądać tak, jak ponure szopy, które pamiętamy z dawnych lat. Na witrynie internetowej https://www.woodenvilla.com/kategoria/8 znajdziemy nowoczesne projekty, które spełnią oczekiwania współczesnych, młodych ludzi pragnących posiadać swój spokojny zakątek na działkach lub na wsi. Nieduże rozmiary domku wpiszą się doskonale w zabudowę działkową, ale wdzięczny surowiec będzie współgrał także doskonale z gęstym lasem, bądź bezkresną, górską polaną. Pamiętajmy, że w czasie wypoczynku nie potrzebujemy wielkiej hacjendy. Wystarczy mała sypialnia, salon z aneksem oraz łazienka, czyli pomieszczenia, które łatwo ogrzać grzejnikiem elektrycznym lub kominkiem. Możemy być pewni, że konstrukcja drewniana będzie solidna, jak również trwała, a jej walory estetyczne zaspokoją nawet najbardziej wymagających klientów. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie akcesoria warto zakupić do samochodu ciężarowego?
Jakie akcesoria warto zakupić do samochodu ciężarowego?
Samochód ciężarowy to nic innego jak narzędzie pracy dla kierowcy. Aby praca była efektywna, nie wystarczy fabryczne wyposażenie pojazdu. Praktycznie […]
Polecamy