Przydomowy garaż – o co należy zadbać podczas jego budowy?

Dom i ogrodnictwo
j-a-k
Przydomowy garaż – o co należy zadbać podczas jego budowy?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Garaż to jeden z najbardziej przydatnych obiektów obok domu jednorodzinnego. Służy bowiem do przechowywania samochodu osobowego (ewentualnie innego pojazdu), skutecznie zabezpieczając go przed kradzieżą. Poza tym może z powodzeniem pełnić rolę składziku na narzędzia ogrodowe albo warsztatu do majsterkowania. Decydując się na budowę garażu, trzeba przede wszystkim załatwić niezbędne kwestie formalne. 

Pamiętajmy o wyborze solidnej bramy

Przed przystąpieniem do prac budowlanych należy koniecznie zgłosić ten zamiar w starostwie powiatowym. Dotyczy to garaży o powierzchni do 35 metrów kwadratowych. W przypadku większych obiektów wymagane jest uzyskanie stosownego pozwolenia. Dodatkowo konstrukcja musi być zlokalizowana minimum 4 metry od granicy działki, a także powinna posiadać co najmniej 2,5 m szerokości i 5 m długości. Duże znaczenie ma z pewnością materiał, który mamy zamiar wykorzystać do wzniesienia garażu. Najlepiej sprawdzą się płyty betonowe, pustaki ceramiczne, ewentualnie standardowe cegły. Pożądane ocieplenie to styropian bądź wełna mineralna. Na koniec warto jeszcze zadbać o zamontowanie w bryle porządnej bramy. Godna polecenia jest wersja segmentowa, gdyż pozwala zaoszczędzić sporo miejsca na podjeździe, odznacza się doskonałą izolacją termiczną i estetycznie wygląda. Jeżeli interesują nas tego typu bramy garażowe Warszawa jest miastem, gdzie bez problemu znajdziemy firmę zajmującą się ich sprzedażą.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Lampy do aut terenowych
Lampy do aut terenowych
Auta terenowe, czyli pojazdy przeznaczone do jazdy po trudnych i wymagających terenach muszą być odpowiednio wyposażone, aby poradziły sobie w […]
Polecamy