Kupujemy pierwsze kalosze dla naszej pociechy

Sposób życia i styl
j-a-k
Kupujemy pierwsze kalosze dla naszej pociechy
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kalosze to jeden z podstawowych rodzajów obuwia, które kupujemy swoim dzieciom. Ich przydatność nie kończy się tylko podczas deszczowej, jesiennej aury, ale również w trakcie wyjazdów nad morze, jezioro czy podczas wędrówek po górskich strumykach. Kalosze dziecięce skutecznie zapobiegają przemoczeniu stóp oraz następujących na ich skutek chorobom. Jak zatem wybrać najlepsze spośród tylu dostępnych na rynku obuwniczym?

Do wyboru, do koloru. Na co zwrócić uwagę?

Jeśli chodzi o wybór kaloszy kolorowych lub jakichkolwiek innych dla naszych pociech, to warto zawsze się kierować kilkoma zasadami. Przede wszystkim zwracać uwagę na jakość gumy, z której są wykonane. Najlepiej, kiedy jest jednocześnie gruba i elastyczna, przez co gwarantuje nieprzemakalność i zapewnia swobodny ruch stopy. Kolejną kwestią jest wysokość cholewki, która powinna sięgać co najmniej do połowy łydki. Im dłuższa, tym lepsza, ponieważ jest wtedy mniejsze prawdopodobieństwo, że dziecko zamoczy ciało podczas kontaktu z wodą. Warto też inwestować w ocieplaną wkładkę, dzięki czemu są również użyteczne w czasie chłodniejszych dni. Przydatny okazuje się ściągacz umiejscowiony w cholewce lub klasyczne sznurówki. Dzięki nim do wnętrza buta nie dostanie się ani wilgoć, ani owady. Bardzo praktyczne są również uchwyty, które pomagają włożyć kalosze. Wyglądają jak małe pętelki, znajdujące się w górnej części buta. Wykonane są najczęściej z elastycznej gumy. Dla małych dzieci to prawdziwe wybawienie, które ułatwia i przyspiesza proces wkładania buta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Badanie wzroku – co jaki czas powinna odbywać się kontrola?
Badanie wzroku – co jaki czas powinna odbywać się kontrola?
Profilaktyka odgrywa najważniejszą rolę w zapobieganiu wady wzroku – zarówno wśród dzieci, jak i wśród dorosłych. Regularne odwiedziny u wykwalifikowanego […]
Polecamy