Jaki akumulator wybrać do ciężarówki?

Motoryzacja i technologia
j-a-k
Jaki akumulator wybrać do ciężarówki?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybór właściwego akumulatora do samochodu ciężarowego to trudne wyzwanie. Ma on bowiem ogromny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie pojazdu, a co za tym idzie także przedsiębiorstwa. Każde przestoje, nawet te niewielkie mogą spowodować ogromne straty. Z tego powodu wybór odpowiedniego akumulatora trzeba dobrze przemyśleć.

Na co zwrócić uwagę wybierając akumulator do samochodu ciężarowego?

Najważniejszym parametrem, tak samo jak w przypadku akumulatorów do samochodów osobowych jest jego pojemność, czyli zdolność do magazynowania energii elektrycznej. Im parametr ten jest wyższym, tym lepiej. Ogromne znaczenie ma także prąd rozruchowy, który niezbędny jest do uruchomienia pojazdu, który może wynosić nawet 1300 A. Aby dokonać dobrego wyboru trzeba kierować się wytycznymi producenta samochodu ciężarowego, który dokładnie określa wartości, jakie powinien posiadać akumulator. Na rynku można spotkać akumulatory, które posiadają zabezpieczenia w postaci odporności na całkowite jego rozładowanie. Taka sytuacja może bowiem bardzo niekorzystnie wpłynąć na jego trwałość, a nawet go zniszczyć. Akumulatory do samochodów ciężarowych są także odporne na wibracje oraz wstrząsy, ponieważ są one szczególnie na nie narażone. Jeśli nie jesteśmy pewni, jaki model będzie najlepszym rozwiązaniem do naszego pojazdu warto skorzystać z pomocy doświadczonego sprzedawcy. Aby akumulator posłużył nam przez długi czas warto o niego dbać i regularnie sprawdzać stan jego naładowania, aby uniknąć nagłych problemów z uruchomieniem ciężarówki. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Na jakie kwestie zwrócić uwagę dokonując wyboru kawy?
Na jakie kwestie zwrócić uwagę dokonując wyboru kawy?
Kawa jest jednym z najpopularniejszych napojów na świecie. I to już od wieków. Jednak nie każda kawa jest taka sama. […]
Polecamy