Miejsca, które sprzyjają rejsom jachtem

Wypoczynek
j-a-k
Miejsca, które sprzyjają rejsom jachtem
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Niektórzy ludzie podczas urlopu lubią wylegiwać się na plaży, inni zaś wolą spędzać ten czas aktywnie. Osobom należącym do tej drugiej grupy i wypoczywającym akurat w jednym ze słonecznych miejsc na ziemi poleca się zwłaszcza wynajęcie jednostki pływającej. Jest to możliwe w prawie każdym większym porcie, oczywiście pod warunkiem, że posiadamy stosowne dokumenty. Jeśli chodzi o tego typu czarter Seszele są jedną z wysp, na których wyjątkowo łatwo jest skorzystać z tej specyficznej usługi. 

Europa i Azja to to wymarzone kierunki

Jeśli naszym wakacyjnym marzeniem jest wynajęcie jachtu lub katamaranu, powinniśmy koniecznie za cel podróży obrać jeden z krajów, które zostaną wymienione w dalszej części artykułu. Na naszym kontynencie jest ich kilka, a najbardziej godny polecenia to Chorwacja. Pogoda jest tutaj bowiem wyjątkowo piękna i słoneczna, a duża liczba zatok i zabytkowych nadmorskich miasteczek (np. Split, Zadar czy Dubrownik) sprawia, że prawdziwą przyjemnością staje się żeglowanie wzdłuż brzegu. W Europie na uwagę zasługuje jeszcze Grecja (zwłaszcza wyspy Cykady i Jońskie), Hiszpania (urokliwa Majorka, Minorka i Formentera), a także Francja (szczególnie Korsyka kusząca pięknymi krajobrazami i czystą wodą).

Jeśli zależy nam na wyprawie w dalsze rejony świata, to z pewnością zachwyci nas rejs po Karaibach, słynących ze wspaniałej historii (piraci, kolonialne podboje itp.), całorocznego słońca, piaszczystych plaż oraz lazurowego morza. Najlepiej żegluje się tutaj wokół Małych Antyli i Bahamów. Wymarzonym celem podróży jest także Azja, w tym zwłaszcza Tajlandia znana z niepowtarzalnej przyrody, przyjaźnie nastawionych do turystów ludzi i smakowitej kuchni. Kraj ten niesamowicie kusi miłośników morskich przygód. Warto zdecydować się szczególnie na czarter katamaranów w Tajlandii, ponieważ można je wynająć w prawie każdym porcie, a cena tej usługi jest niezwykle atrakcyjna.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak zbudować studnię?
Jak zbudować studnię?
W przypadku działki, która nie ma podpięcia do wodociągów konieczne jest wybudowanie na jej terenie studni. W tym celu konieczne […]
Polecamy