O czym pamiętać przy trenowaniu pływania?

Zdrowie i forma
j-a-k
O czym pamiętać przy trenowaniu pływania?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pływanie to znakomity sport dla każdej osoby, niezależnie od wieku czy płci. Korzyści z jego trenowania jest wiele, ale warto wspomnieć przede wszystkim o tym, że jest w pełni bezpieczne dla naszych stawów, doskonale wpływa na kręgosłup i działa niezwykle kojąco na cały układ nerwowy. Poza tym regularne ćwiczenia w wodzie rozwijają mięśnie i angażują właściwie całe ciało. Aby pływanie było przyjemne i efektywne, należy się jednak stosować do określonych zasad – jedną z nich jest np. konieczność odpowiedniego nawilżania skóry po treningu. 

Przydatne wskazówki dla mniej i bardziej doświadczonych miłośników pływania 

Osoby rozpoczynające treningi na basenie powinny w pierwszej kolejności określić swój cel oraz znaleźć ulubiony styl, czyli technikę pływania (np. kraul, motylek lub żabka). Dobrze jest stopniowo poznawać swoje ciało i jego możliwości, ponieważ pozwoli to wykonywać właściwe ruchy, do minimum ograniczy zmęczenie i zapobiegnie niepożądanym kontuzjom. Ważna jest również nauka odpowiedniego oddychania. Chodzi o to, abyśmy zawsze nabierali powietrze przez usta, a wydychali je przez nos lub usta.

Idąc na basen, nie można też zapomnieć o torbie z niezbędnymi akcesoriami i ubraniami, takimi jak strój kąpielowy, czepek, okulary pływackie, ręcznik oraz klapki z antypoślizgowa podeszwą. Przydadzą się ponadto zatyczki do nosa i stopery do uszu wykonane z silikonu, a także żel pod prysznic oraz szampon. 

Kolejna zasada dotyczy dbania o ciało poza basenem. Warto stosować odżywki do włosów i balsamy nawilżające do ciała (chlorowana woda ma bowiem właściwości wysuszające) dostępne na https://24fitclub.pl/produkt/balsam-do-rak-i-ciala/

Poza tym trzeba właściwie się odżywiać, to znaczy jeść zdrowo i regularnie. Pamiętajmy, aby normalne posiłki uzupełniać preparatami białkowymi, które dodają nam energii. Przykładem jest cell activator herbalife, produkt polecany ze względu na naturalny skład i skuteczne działanie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co potrafią nowoczesne drony?
Co potrafią nowoczesne drony?
Nowoczesny dron szybujący to sprzęt niezwykle popularny, wykorzystywany przez ludzi w każdym wieku i w rozmaitym celu. Znakomicie sprawdza się […]
Polecamy