O czym pamiętać przy trenowaniu pływania?

Zdrowie i forma
j-a-k
O czym pamiętać przy trenowaniu pływania?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pływanie to znakomity sport dla każdej osoby, niezależnie od wieku czy płci. Korzyści z jego trenowania jest wiele, ale warto wspomnieć przede wszystkim o tym, że jest w pełni bezpieczne dla naszych stawów, doskonale wpływa na kręgosłup i działa niezwykle kojąco na cały układ nerwowy. Poza tym regularne ćwiczenia w wodzie rozwijają mięśnie i angażują właściwie całe ciało. Aby pływanie było przyjemne i efektywne, należy się jednak stosować do określonych zasad – jedną z nich jest np. konieczność odpowiedniego nawilżania skóry po treningu. 

Przydatne wskazówki dla mniej i bardziej doświadczonych miłośników pływania 

Osoby rozpoczynające treningi na basenie powinny w pierwszej kolejności określić swój cel oraz znaleźć ulubiony styl, czyli technikę pływania (np. kraul, motylek lub żabka). Dobrze jest stopniowo poznawać swoje ciało i jego możliwości, ponieważ pozwoli to wykonywać właściwe ruchy, do minimum ograniczy zmęczenie i zapobiegnie niepożądanym kontuzjom. Ważna jest również nauka odpowiedniego oddychania. Chodzi o to, abyśmy zawsze nabierali powietrze przez usta, a wydychali je przez nos lub usta.

Idąc na basen, nie można też zapomnieć o torbie z niezbędnymi akcesoriami i ubraniami, takimi jak strój kąpielowy, czepek, okulary pływackie, ręcznik oraz klapki z antypoślizgowa podeszwą. Przydadzą się ponadto zatyczki do nosa i stopery do uszu wykonane z silikonu, a także żel pod prysznic oraz szampon. 

Kolejna zasada dotyczy dbania o ciało poza basenem. Warto stosować odżywki do włosów i balsamy nawilżające do ciała (chlorowana woda ma bowiem właściwości wysuszające) dostępne na https://24fitclub.pl/produkt/balsam-do-rak-i-ciala/

Poza tym trzeba właściwie się odżywiać, to znaczy jeść zdrowo i regularnie. Pamiętajmy, aby normalne posiłki uzupełniać preparatami białkowymi, które dodają nam energii. Przykładem jest cell activator herbalife, produkt polecany ze względu na naturalny skład i skuteczne działanie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czy renowacja mebli jest opłacalna?
Czy renowacja mebli jest opłacalna?
Współcześnie prawie wszystko można zakupić od ręki za stosunkowo małe pieniądze. Ta zasada dotyczy również mebli, które ludzie wymieniają zazwyczaj […]
Polecamy