Na jakie funkcje wózka dziecięcego zwracać uwagę przy zakupie?

Sposób życia i styl
j-a-k
Na jakie funkcje wózka dziecięcego zwracać uwagę przy zakupie?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zakup wózka dla małego dziecka to dla większości rodziców ogromne wyzwanie, porównywalne niemal z zakupem auta. Wynika to z faktu, że każdy producent oferuje mnóstwo konstrukcji zróżnicowanych pod względem budowy i designu. Uniwersalnym wyborem są modele wielofunkcyjne, wyposażone w szereg praktycznych dodatków, takich jak choćby regulowany podnóżek, składane siedzisko czy piankowe koła. Na https://www.wozki-mutsy.pl/wozki-dzieciece-wielofunkcyjne można znaleźć ich duży wybór.

Zapewnijmy maluchowi optymalną wygodę i bezpieczeństwo 

Przy zakupie wózka dziecięcego należy wziąć pod uwagę przede wszystkim jego wagę, która nie powinna przekraczać 20 kg. Jest to szczególnie istotne w przypadku mieszkania w bloku bez windy, gdzie zachodzi konieczność pokonania wielu schodów przed opuszczeniem budynku. Przydatnym elementem konstrukcyjnym jest gondola, chroniąca malucha przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi w sezonie jesienno-zimowym. Musi ona komfortowa, wystarczająco przestronna i maksymalnie cicha podczas składania. Najlepiej sprawdzi się model z siateczką wentylacyjną, ewentualnie estetycznym okienkiem. Jeśli chodzi o dno wózka, to najbardziej praktyczne okaże się styropianowe albo drewniane, gdyż zapewni doskonałą izolację termiczną przed zimnem. 

Dobrej jakości musi być też:

– obicie – z wytrzymałego materiału, wodoodporne i wyposażone w filtr przeciwsłoneczny

– rączka – regulowana, dająca możliwość dostosowania wysokości do wzrostu użytkownika

– koła – niewielkie, piankowe i skrętne sprawdzą się w warunkach miejskich, natomiast duże i pompowane są lepszym rozwiązaniem na tereny piaszczyste

– hamulce – ulokowane bezpośrednio przy rączce lub kołach

– stelaż – solidny, stworzony z aluminium

– dodatkowe akcesoria – kosz na zakupy, parasolka, moskitiera itp.

Dodajmy, że w codziennym użytkowaniu znakomicie spisują się zwłaszcza wózki dziecięce 3w1, składające się z gondoli, siedziska spacerowego i fotelika.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
W jakich sytuacjach należy skorzystać z pomocy rzeczoznawcy majątkowego?
W jakich sytuacjach należy skorzystać z pomocy rzeczoznawcy majątkowego?
Rynek nieruchomości ulega ciągłym przemianom. Dokonywanie różnych inwestycji w tym zakresie wymaga dokładnej analizy – zarówno pod względem finansowym, jak […]
Polecamy