Na jakie funkcje wózka dziecięcego zwracać uwagę przy zakupie?

Sposób życia i styl
j-a-k
Na jakie funkcje wózka dziecięcego zwracać uwagę przy zakupie?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zakup wózka dla małego dziecka to dla większości rodziców ogromne wyzwanie, porównywalne niemal z zakupem auta. Wynika to z faktu, że każdy producent oferuje mnóstwo konstrukcji zróżnicowanych pod względem budowy i designu. Uniwersalnym wyborem są modele wielofunkcyjne, wyposażone w szereg praktycznych dodatków, takich jak choćby regulowany podnóżek, składane siedzisko czy piankowe koła. Na https://www.wozki-mutsy.pl/wozki-dzieciece-wielofunkcyjne można znaleźć ich duży wybór.

Zapewnijmy maluchowi optymalną wygodę i bezpieczeństwo 

Przy zakupie wózka dziecięcego należy wziąć pod uwagę przede wszystkim jego wagę, która nie powinna przekraczać 20 kg. Jest to szczególnie istotne w przypadku mieszkania w bloku bez windy, gdzie zachodzi konieczność pokonania wielu schodów przed opuszczeniem budynku. Przydatnym elementem konstrukcyjnym jest gondola, chroniąca malucha przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi w sezonie jesienno-zimowym. Musi ona komfortowa, wystarczająco przestronna i maksymalnie cicha podczas składania. Najlepiej sprawdzi się model z siateczką wentylacyjną, ewentualnie estetycznym okienkiem. Jeśli chodzi o dno wózka, to najbardziej praktyczne okaże się styropianowe albo drewniane, gdyż zapewni doskonałą izolację termiczną przed zimnem. 

Dobrej jakości musi być też:

– obicie – z wytrzymałego materiału, wodoodporne i wyposażone w filtr przeciwsłoneczny

– rączka – regulowana, dająca możliwość dostosowania wysokości do wzrostu użytkownika

– koła – niewielkie, piankowe i skrętne sprawdzą się w warunkach miejskich, natomiast duże i pompowane są lepszym rozwiązaniem na tereny piaszczyste

– hamulce – ulokowane bezpośrednio przy rączce lub kołach

– stelaż – solidny, stworzony z aluminium

– dodatkowe akcesoria – kosz na zakupy, parasolka, moskitiera itp.

Dodajmy, że w codziennym użytkowaniu znakomicie spisują się zwłaszcza wózki dziecięce 3w1, składające się z gondoli, siedziska spacerowego i fotelika.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie korzyści mogą odnieść osoby, które zdecydują się na przydomową oczyszczalnię ścieków?
Jakie korzyści mogą odnieść osoby, które zdecydują się na przydomową oczyszczalnię ścieków?
Poniżej przedstawiamy korzyści wynikające z zastosowania przydomowych oczyszczalni ścieków. Ograniczają zanieczyszczenia Proces oczyszczania ścieków domowych ma na celu usunięcie zanieczyszczeń, […]
Polecamy