Badanie wzroku – co jaki czas powinna odbywać się kontrola?

Sposób życia i styl
j-a-k
Badanie wzroku – co jaki czas powinna odbywać się kontrola?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Profilaktyka odgrywa najważniejszą rolę w zapobieganiu wady wzroku – zarówno wśród dzieci, jak i wśród dorosłych. Regularne odwiedziny u wykwalifikowanego lekarza okulisty to prawdziwy klucz do sukcesu oraz możliwość wczesnego wyłapania wszelkich nieprawidłowości oraz szybkiej interwencji. Lekarz dodatkowo wyjaśnia na wizycie w jaki sposób wspierać oczy oraz jakich czynności starać się unikać (na przykład zbyt długiego przesiadywania przed komputerem czy noszenia kiepskiej jakości okularów przeciwsłonecznych bez odpowiedniego filtra UV).

Kontrola okulistyczna osób dorosłych

Według aktualnych wytycznych osoby dorosłe powinny z reguły wykonywać badania kontrolne wzroku raz na dwa lata. Okres ten ulega znacznemu zmniejszeniu w przypadku stwierdzonych wad oraz w przypadkach pilnych – gdy coś wpadnie do oka, gdy pojawia się stan zapalny, łzawienie czy uczucie dyskomfortu. Kontrole u okulisty powinny być częstsze również w przypadku osób, które pracują w niekorzystnych dla oczu warunkach – na przykład wykonują pracę biurową przez kilka godzin każdego dnia, gdyż wtedy jest większe ryzyko powstania krótko- bądź dalekowzroczności. Najczęściej w takich sytuacjach wizyty odbywają się raz na pół roku bądź 12 miesięcy. Wizyta u lekarza okulisty jest wskazana również w przypadku stwierdzenia przez daną osobę, że okulary korekcyjne przestały spełniać swoją rolę (są za słabe lub za mocne) lub w przypadku ich zniszczenia. Troska o wzrok jest bardzo ważna, gdyż nie sposób wyobrazić sobie funkcjonowania bez prawidłowego widzenia. Oczy są tylko jedne na całe życie!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Kto powinien korzystać z inhalacji solnych?
Kto powinien korzystać z inhalacji solnych?
Groty solne to niezwykłe miejsca, posiadające wyjątkowy mikroklimat. Sól, która się tam znajduje, posiada właściwości ujemnej jonizacji powietrza, dzięki czemu […]
Polecamy