Na jakie okoliczności warto dać kwiaty?

Dom i ogrodnictwo
j-a-k
Na jakie okoliczności warto dać kwiaty?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kwiaty to bardzo uniwersalne prezenty, które doskonale pasują do niemal każdej okazji. Mogą być wręczane zarówno paniom, jak i panom. Duży wybór gatunków oraz kolorów kwiatów sprawia, że ładnie prezentują się we wnętrzach. Kompozycje kwiatowe mogą być wręczane jako dowód miłości, przyjaźni, w podziękowaniu. Na jakie okazje można wręczać kwiaty?

Kompozycje kwiatowe w prezencie

Wręczanie kwiatów ma długą tradycję. Czerwone róże kojarzą się z miłością i z sympatią i są wręczane kobietom na walentynki, urodziny lub na dzień kobiet. Inny kolor kwiatów pasuje na każdą okazję. Może być to dzień babci lub imieniny cioci. Doniczkowe, kwitnące rośliny są doskonałym podarunkiem dla osób, które lubią pielęgnować rośliny. Mogą być to storczyki, amarylisy lub pierwiosnki. Duże bukiety, które składają się z wielu gatunków, mogą być prezentami ślubnymi. Piękne kompozycje florystyczne można znaleźć np. tu: https://flowerstory.pl/. Kwiaty mogą być miłym prezentem dla bliskich osób, którym chce się pogratulować występu, podziękować za przybycie na uroczystość lub życzyć zdrowia po chorobie. Niemal każda okazja to doskonały pretekst do wręczania kwiatów, ale bukiety można wręczać również bez okazji. Na pewno znajdą swoje miejsce w wazonie, jako dekoracja pomieszczenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Kiedy wybrać się do okulisty, optyka, a kiedy do optometrysty?
Kiedy wybrać się do okulisty, optyka, a kiedy do optometrysty?
Okulista to lekarz, do którego udajemy się w pierwszej kolejności, gdy borykamy się z problemami ze wzrokiem. To właśnie od […]
Polecamy