Wybór zastawy stołowej – czym się kierować?

Dom i ogrodnictwo
j-a-k
Wybór zastawy stołowej – czym się kierować?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Modna zastawa stołowa w dynamicznym kolorze, a może klasyczny biały komplet? Wybór współcześnie nie jest łatwy, zwłaszcza że producenci porcelany oferują klientom kolekcje odmienne nie tylko pod względem barwy, ale również kształtu czy ilości zdobień. O czym warto pamiętać podczas zakupu zastawy stołowej?

Klasyka kontra nowoczesność

Indywidualny gust z pewnością podpowie, które rozwiązanie będzie lepsze. Współcześnie na czasie są oryginalne zastawy w różnych nietypowych kolorach. Czarne czy wielokolorowe talerze? Dlaczego nie w nowocześnie urządzonej kuchni na pewno będą się ciekawie prezentować. Z drugiej jednak strony klasyczne zastawy są bardziej uniwersalne i ponadczasowe. Wystarczy zmienić obrus czy serwetki, aby stworzyć z ich pomocą zupełnie inną, ale wciąż elegancką, oprawę dla swoich dań.

Liczba elementów w komplecie

Tradycyjnie zastawy stołowe składają się z elementów przeznaczonych dla 6,12 lub 24 osób. Jednak korzystając z oferty dobrych sklepów, można dopasować zestaw do swoich indywidualnych potrzeb. Na przykład na https://gastrohevi.pl/shop/Sztućce-i-noże,Sztućce-na-sztuki,Gerlach-Virga znajduje się wiele produktów dobrej jakości.

Wybrać nie tylko potrzebną ilość elementów podstawowych, ale także dopasować akcesoria służące serwowaniu potraw. Takie rozwiązanie sprawdza się też, gdy trzeba dokupić wybrane części kompletu, dodatkowe talerze czy sztućce na sztuki.

Warto zatem zostawić sobie taką furtkę i zamiast kupować gotowy zestaw, zdecydować się na samodzielne skomponowanie zastawy. W ten sposób może ona rosnąć wraz z potrzebami właścicieli, poszerzaniem się kręgu znajomych czy zakupem większego mieszkania z bardziej przestronną kuchnią i jadalnią.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Rodzaje noży, które musi posiadać każdy kucharz
Rodzaje noży, które musi posiadać każdy kucharz
Odpowiednio wyposażona kuchnia w restauracji, ale także w domu nie może obejść się bez ostrych i solidnych noży. Dobry sprzęt […]
Polecamy