Kiedy warto zgłosić się do dietetyka?

Zdrowie i forma
j-a-k
Kiedy warto zgłosić się do dietetyka?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Większość osób wychodzi z założenia, że pomocy ze strony kompetentnego dietetyka wymagają wyłącznie osoby zmagające się z nadwagą lub otyłością. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że specjalista od żywienia może pomóc w wielu kwestiach – przede wszystkim pomaga skorygować nawyki żywieniowe. Warto więc pomyśleć o profilaktyce i zacząć działać zanim konieczna będzie intensywna opieka żywieniowca.

Kto powinien korzystać z pomocy dietetyka?

Zasadniczo z pomocy doświadczonego żywieniowca powinien korzystać każdy, bez względu na wiek, płeć, stan zdrowia oraz prowadzony tryb życia. Dietetyk pomoże ustalić zbilansowaną, zdrową dietę, dostosowaną do indywidualnych potrzeb danej osoby, co w efekcie oznacza doskonałą formę przez długie lata. Jest to także doskonały sposób, by uniknąć chorób cywilizacyjnych, w tym alergii pokarmowych, do których należy celiakia, nietolerancja laktozy czy glutenu.

Pomoc w ustaleniu odpowiednich zasad żywienia zalecana jest również kobietom w ciąży oraz matkom karmiącym, w których przypadku istnieje zwiększone zapotrzebowanie na witaminy i sole mineralne. Dietetyk pomoże również sukcesywnie rozszerzać dietę dziecka w pierwszych trzech latach życia, zapewniając maluchowi odpowiednią ilość niezbędnych wartości odżywczych oraz prawidłowy rozwój fizyczny i intelektualny.

Zbilansowana dieta w istotny sposób wpływa na funkcjonowanie i wydolność organizmu, dlatego też jest to bardzo ważna kwestia w przypadku osób uprawiających sporty, zarówno rekreacyjnie, jak i wyczynowo. Ponadto dzięki pomocy żywieniowca można skutecznie zniwelować dolegliwości, które występują u osób zmagających się z zaburzeniami odżywiania, jelitem drażliwym, czy niedoczynnością tarczycy. Na https://www.policlinica.pl/specjalizacje/dietetyczna/ można znaleźć kontakt do takiego specjalisty.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Z jakimi ubraniami łączyć kapelusze?
Z jakimi ubraniami łączyć kapelusze?
Jednym z nieodłącznych elementów jesiennej garderoby są kapelusze. Te porządnie wykonane, z wełnianego sukna lub filcu, nie tylko dodają charakteru […]
Polecamy