Od czego zależy wybór projektora?

Motoryzacja i technologia
j-a-k
Od czego zależy wybór projektora?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Projektor to urządzenie, które może z powodzeniem zastąpić klasyczny telewizor w roli głównego sprzętu do oglądania filmów czy seriali, a także wyświetlania zdjęć. Daje on bowiem rewelacyjne wrażenia w trakcie seansów (wielki, niemal kinowy obraz na ścianie), a na dodatek idealnie sprawdza się podczas grania choćby na konsoli. Kupując projektor do domu lub firmy, trzeba jednak koniecznie wziąć pod uwagę kilka istotnych aspektów, tak aby nabyć sprzęt dopasowany do naszych potrzeb i oczekiwań.

Kluczowe znaczenie mają parametry

Przy wyborze projektora należy się kierować przede wszystkim jego parametrami. Duże znaczenie ma technologia wyświetlania obrazu – dwie podstawowe to DLP i 3LCD stosowane w urządzeniach średniej klasy, a zaawansowana LCoS jest wykorzystywana w sprzętach premium. Niektóre modele dysponują również laserem lub diodą LED. Przykładem jest projektor laserowy 4K, będący obecnie najbardziej pożądanym wśród miłośników tego rodzaju urządzeń.

Najogólniej mówiąc, do użytku domowego w zupełności wystarczą projektory z technologią DLP (naturalny obraz, żywe kolory), natomiast do użytku biurowego zaleca się sprzęt z technologią 3LCD (większa jasność, gorsze odwzorowanie barw i nieco niższa rozdzielczość, ale za to oprogramowanie dostosowane do wyświetlania obrazu w salach wykładowych i telekonferencyjnych). Bardzo ważną kwestią jest też żywotność lampy. Powinna ona wytrzymać co najmniej 4000 godzin, co oznacza prawie trzy lata intensywnego oglądania filmów lub nawet 5 lat okazjonalnego.

Dla wielu osób znaczenie ma również głośność urządzenia, ponieważ od tego parametru zależy nasz komfort. Zdecydujmy się więc na zakup modelu z głośnością na poziomie mniejszym niż 30 decybeli. Nie można zapomnieć o akcesoriach dołączanych do zestawu. Im jest ich więcej, tym lepiej, ponieważ pomagają w obsłudze sprzętu. Wszelkie niezbędne dodatki do projektorów można znaleźć m.in. w tym sklepie: https://avpoint.pl/akcesoria-projekcyjne-windy-do-projektorow.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Tłumiki samochodowe – co warto wiedzieć o ich homologacji?
Tłumiki samochodowe – co warto wiedzieć o ich homologacji?
Homologacja to pojęcie często stosowane w branży motoryzacyjnej. Jest to zezwolenie na użytkowanie danego produktu, wydawane przez odpowiednią instytucję, posiadającą […]
Polecamy