Dlaczego warto zwracać szczególną uwagę, wybierając opony na zimę?

Motoryzacja i technologia
j-a-k
Dlaczego warto zwracać szczególną uwagę, wybierając opony na zimę?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jazda samochodem w okresie zimowym wymaga od kierowcy bardzo dobrych umiejętności w zakresie prowadzenia pojazdu. Duże znaczenie mają również zamontowane opony, ponieważ zależy od nich poziom przyczepności do mokrego lub oblodzonego podłoża. Pełne bezpieczeństwo gwarantują jedynie modele stricte zimowe, które posiadają optymalne parametry użytkowe. Warto zainteresować się w szczególności produktami Kormoran opony tej marki słyną bowiem z ponadprzeciętnej wytrzymałości i sporej uniwersalności.

Zadbajmy o bezpieczny powrót do domu

Opony zimowe znacznie różnią się od letnich – przede wszystkim pod względem zastosowanych materiałów. Charakteryzuje je zwiększona ilość krzemionki w mieszance gumowej, dzięki czemu nie twardnieją przy niskich temperaturach i zapewniają optymalną przyczepność na śniegu i lodzie. Poza tym posiadają specyficzny bieżnik o wysokości minimum 3-4 mm, odznaczający się ponacinanymi lamelkami oraz dużymi kostkami. Wszystko te cechy dają efekt w postaci zauważalnie lepszej sterowalności, przyspieszania i hamowania, co przekłada się bezpośrednio na bezpieczeństwo na drodze. Pamiętajmy bowiem o tym, że w warunkach niekorzystnej pogody zimowej droga hamowania zazwyczaj znacznie się wydłuża, co dotyczy nawet aut klasy premium o znakomitym czasie reakcji. W takiej sytuacji zwykłe ogumienie letnie na pewno nie zapewni nam należytej ochrony. Oczywiście przy wyborze konkretnych opon na zimę trzeba zwrócić uwagę na ich dopasowanie do felg oraz perfekcyjne dostosowanie pod względem indeksu prędkości i nośności do modelu eksploatowanego pojazdu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Technologie przyjazne dla środowiska
Technologie przyjazne dla środowiska
Pompy ciepła (znane również jako klimatyzatory) to przyjazna dla środowiska technologia, która może być wykorzystywana do ogrzewania i chłodzenia domu. […]
Polecamy