Problemy profesjonalnych kierowców na trasie – jak poradzić sobie z przebitą oponą?

Motoryzacja i technologia
j-a-k
Problemy profesjonalnych kierowców na trasie – jak poradzić sobie z przebitą oponą?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Profesjonalny kierowca to wymagający zawód, w którym trzeba się liczyć z wieloma problemami i przeszkodami, które można napotkać w trakcie trasy. Roboty drogowe, nieprzyjazne trasy, koczujący na parkingach złodzieje czy problemy z pojazdem, takie jak na przykład przebita opona mogą znacznie utrudnić życie kierowcy. Przebite opony to szczególny przypadek, z którym mierzyć się muszą szczególnie zawodowcy, zwłaszcza na długich trasach daleko od stacji naprawczej. Sprawa wydaje się skomplikowana, ale wcale nie musi taka być.

Przykładowe rozwiązania problemu

Jednym z rozwiązań, może być wymiana koła na własną rękę, jednak do tego potrzebne są konkretne narzędzia, takie jak koło zapasowe (lub dojazdowe), klucz do kół, lewarek, trójkąt ostrzegawczy i kamizelka odblaskowa. Bez nich wymiana koła samemu będzie niemożliwa. Kolejnym sposobem jest naprawa koła, bez konieczności wymiany, ale jest to możliwe tylko w nielicznych przypadkach i nie jest sprawą prostą, szczególnie, że potrzebny jest do tego zestaw naprawczy, który nie zawsze znajduje się w wyposażeniu. Najprostszym sposobem jest wezwanie pomocy drogowej lub mobilnego wulkanizatora. Taka oferta jest coraz bardziej powszechna, a dostępna jest  m.in. pod adresem – https://volvo-serwis.com.pl/oferta/mobilny-serwis-opon/. Mobilna wulkanizacja jest całodobowa i jest w stanie dostać się do niemal każdego miejsca na drodze. Do kierowcy, który poda swoją lokalizację przez telefon przyjeżdża pojazd z niezbędnym sprzętem oraz wykwalifikowaną kadrą, która przywiezie opony i wymieni je na miejscu, bez konieczności transportowania samochodu do serwisu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Naprawa czy wymiana – co zrobić w przypadku awarii sprzętów chłodniczych?
Naprawa czy wymiana – co zrobić w przypadku awarii sprzętów chłodniczych?
Urządzenia chłodnicze to rozmaite maszyny termiczne, których zadaniem jest znaczne obniżanie temperatury otoczenia lub produktów znajdujących się wewnątrz. Do najczęściej […]
Polecamy