Opieka domowa czy dom seniora?

Sposób życia i styl
j-a-k
Opieka domowa czy dom seniora?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nie da się ukryć, że opieka nad seniorem, który boryka się z różnymi przypadłościami podeszłego wieku oraz chorobami, które przyczyniają się do osłabienia jego samodzielności, jest zadaniem trudnym. Nie wszystkie dorosłe już dzieci mogą i chcą podjąć się tego zadania. Rozwiązaniem może być pobyt seniora w tzw. domu spokojnej starości albo organizacja profesjonalnej pomocy w domu osoby starszej. Którą opcję wybrać? 

Kiedy sprawdzi się pomoc domowa?

Pomoc domowa to doskonałe rozwiązanie dla osób starszych, które nie wymagają całodobowej opieki, a ich stan zdrowia pozwala na wykonywanie podstawowych czynności samodzielnie. Przykładem może być Almach – opieka  seniora Bydgoszcz, placówka, która oferuje wsparcie profesjonalnych medyków oraz pielęgniarek z zastosowaniem indywidualnie dopasowanych wizyt domowych. Podczas nich, specjaliści wykonują podstawowe zabiegi higieniczne, podają leki, realizują rehabilitację, jeśli jest to potrzebne. To również doskonałe wsparcie dla innych domowników, którzy nie potrafią albo nie mogą pozwolić sobie na ciągłą opiekę nad rodzicem czy dziadkiem, ale jednak nie chcą korzystać z opcji stałego pobytu seniora w domu spokojnej starości czy w hospicjum. 

Dla kogo dom seniora? 

Dom seniora będzie doskonałym rozwiązaniem w przypadku, w którym osoba starsza nie może liczyć na stałą opiekę bliskich. Nie zawsze jest to związane z niechęcią, ale bardzo często ciężki stan zdrowia po prostu wymaga opieki profesjonalnej, a członkowie rodziny nie mają kwalifikacji medycznych. To też opcja dla seniorów, których warunki domowe nie pozwalają na stworzenie pełnego komfortu funkcjonowania w obliczu postępującej choroby. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Lekarz chorób zakaźnych – jakie choroby leczy?
Lekarz chorób zakaźnych – jakie choroby leczy?
Lekarze chorób zakaźnych to lekarze specjalizujący się w diagnozowaniu, leczeniu i zapobieganiu chorobom zakaźnym, które są wywoływane przez mikroorganizmy takie […]
Polecamy