Czym i jak pielęgnować skórę głowy?

Aby móc cieszyć się pięknymi włosami, trzeba wcześniej odpowiednio zadbać o skórę głowy. Tymczasem wiele osób marginalizuje jej rolę, skupiając się przede wszystkim na pielęgnacji samych włosów oraz twarzy. To powszechny błąd, którego należy unikać.

Łagodne szampony i emulsje myjące

Podstawę pielęgnacji skóry głowy stanowi odpowiednio dobrany szampon. Według powszechnie obowiązującej opinii im rzadziej myje się włosy, tym lepiej. Nie jest to prawda, a częstotliwość mycia jest sprawą indywidualną. Niektóre osoby wykonują tę czynność raz w tygodniu, inne trzy razy w tygodniu, a jeszcze inne codziennie. W celu prawidłowego oczyszczenia skalpu zaleca się jego dwukrotne mycie przy użyciu szamponu dostosowanego do rodzaju skóry głowy, a nie rodzaju włosów. W sprzedaży dostępne są również nawilżające emulsje myjące, przeznaczone do pielęgnacji skóry ze skłonnością do przesuszania się.

Peelingi i ziołowe wcierki

W związku z tym, że mycie szamponem nie zawsze pozwala skutecznie usunąć cały martwy naskórek i pozostałości po stosowanych kosmetykach, zaleca się stosowanie również innych zabiegów pielęgnacyjnych. W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się peelingi do skóry głowy, które pozwalają dogłębnie oczyścić skalp i przygotować go do przyjęcia produktów odżywczych wcieranych w głowę. Regularne wmasowywanie ziołowych preparatów poprawia krążenie krwi oraz odżywia i dotlenia mieszki włosowe, przez co stają się mocniejsze. Pielęgnację skóry głowy umożliwiają również profesjonalne zabiegi trychologiczne wykonywane w gabinetach medycyny estetycznej, takie jak karboksyterapia lub mezoterapia igłowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 + 12 =