Żurawie teleskopowe – w przypadku jakich konstrukcji są potrzebne?

Budownictwo
j-a-k
Żurawie teleskopowe – w przypadku jakich konstrukcji są potrzebne?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Żurawie teleskopowe służą do podnoszenia i przenoszenia materiałów budowlanych, a także do transportu ciężkich ładunków.

Symbol prac budowlanych

Obecnie żurawie teleskopowe stały się bardziej popularne w branży budowlanej ze względu na ich wszechstronność, wytrzymałość i mobilność oraz dostępność, gdyż wynajem żurawi teleskopowych szczecin jest obecnie dużo łatwiejszy, niż miało to miejsce w przeszłości.

Żurawie teleskopowe są również znane jako żurawie z wysięgnikiem kratowym lub wysięgniki żurawi ze względu na ich kratową konstrukcję. Żurawie te mogą być stosowane w różnych branżach, takich jak górnictwo i kamieniołomy, transport morski, wiercenie ropy naftowej i inne zastosowania przemysłowe, w których wymagane jest przemieszczanie dużych ładunków.

Nie wszystkie żurawie są jednakowe

Gdy przychodzi pora na realizację projektu, wynajem żurawi teleskopowych szczecin jest konieczny. Żurawie teleskopowe są dostępne w różnych rozmiarach w zależności od potrzeb projektu realizowanego dla klienta. Można je skategoryzować jako:

Żurawie teleskopowe – klasyczne, wykorzystywane przy większości projektów budowlanych w miastach i nie tylko. Składane są one na czas budowy, aby wspomagać pracę, dostarczając materiałów np. na wyższe partie budowy.

Żurawie z obrotowym wysięgnikiem – są one wykorzystywane głównie w portach lub na statkach, gdzie muszą mieć możliwość obrotu o 360 stopni wokół stałego punktu na dowolnej wysokości lub odległości od ziemi. W razie potrzeby mogą być również wykorzystywane do załadunku kontenerów na statki lub barki.

Suwnice bramowe – są one zazwyczaj spotykane na lotniskach, gdzie wykonują czynności związane z obsługą ładunków, przenosząc kontenery z samolotów na lotniska.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Bezpieczeństwo pracy na wózku widłowym
Bezpieczeństwo pracy na wózku widłowym
Operatorem wózków widłowych może być tylko osoba, która posiada w tym celu niezbędne uprawnienia. Wszystko dlatego, że transport towarów ułożonych […]
Polecamy