Pierwsza lekcja surfingu – w co się zaopatrzyć?

Sposób życia i styl
j-a-k
Pierwsza lekcja surfingu – w co się zaopatrzyć?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Surfing to widowiskowy sport, który jak chyba żaden inny jest obecny w kulturze – serialach, filmach i reklamach. Ślizganie się po falach jest przedmiotem marzeń wielu osób, kojarzy się z pięknem oceanicznych plaż i czasem spędzonym w wakacyjnych kurortach. Jednak jest to dość powierzchowne wyobrażenie, które nie bierze pod uwagę choćby tego, że jest to sport trudny i wymagający wielu godzin treningów. Na początkowym etapie nauki zawsze należy korzystać z usług profesjonalnego instruktora, bez względu na to czy jest to instruktor prywatny, czy działający w ramach grupowych zajęć. W ramach przygotowań trzeba też wejść w posiadanie niezbędnego wyposażenia. 

Elementy nieodzowne – deska i strój

Deska powinna być dobrana do indywidualnych preferencji. Jej rodzaj zależy od tego, która noga w trakcie pływania wysunięta jest do przodu. Deskę należy konserwować, toteż zaopatrzyć się warto od razu w odpowiedni wosk. Surfing wymaga też odpowiedniego kostiumu, a obrazki z filmów, w których pływający noszą zwykłe stroje kąpielowe są mało realistyczne. Pokonywanie kolejnych fal w specjalistycznej, stworzonej między innymi w tym celu piance neoprenowej pozwoli na utrzymanie poprawnej termiki ciała, a dzięki powietrzu obecnemu w porach wypływanie na powierzchnię będzie szybsze. Jeśli pierwsza lekcja będzie się odbywać w warunkach jesiennych lub zimowych, kiedy nad Bałtykiem można spotkać największe fale, to oprócz jednoczęściowego kostiumu warto też zakupić skarpety i rękawiczki z tego samego materiału. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak zwiększyć dochód firmy za pomocą internetu?
Jak zwiększyć dochód firmy za pomocą internetu?
Promowanie własnej działalności i zwiększanie zasięgów to kluczowa kwestia każdej firmy. W obecnych czasach marketing w sieci jest jednym z […]
Polecamy