Pióro wieczne, pióro kulkowe czy długopis — czym warto pisać?

Sposób życia i styl
j-a-k
Pióro wieczne, pióro kulkowe czy długopis — czym warto pisać?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Na co dzień sporo piszesz i szukasz idealnego narzędzia pracy? W takim razie najwyższy czas poznać nieco lepiej zalety i wady popularnych artykułów piśmiennych. Wybór odpowiedniego produktu może mieć ogromny wpływ na komfort pisania na papierze. Sprawdź, co warto wiedzieć o piórach wiecznych, piórach kulkowych i długopisach.

Pióro wieczne

Fani takich gadżetów cenią je nie tylko za klasę i elegancję. Pióro Sheaffer może też dodać prestiżu, co jest ważne w niektórych branżach. Posługiwanie się takim narzędziem wymaga koncentracji, co z kolei może przełożyć się na staranniejsze pismo. Ponadto jest to bardzo trwały produkt, który wymaga jedynie regularnej wymiany atramentu. Podczas pisania należy jednak uważać na to, żeby na papierze nie pojawiły się niezbyt estetyczne kleksy.

Pióro kulkowe

Ciekawą alternatywą dla wiecznych piór mogą być modele kulkowe. Takie produkty nie mają stalówki, są natomiast wyposażone w specjalną kulkę odpowiedzialną za dozowanie atramentu. Ich niewątpliwą zaletą jest brak ryzyka rozmazywania się tekstu, a także poplamienia papieru i rąk. Ponadto w sklepie online Bazarnik można znaleźć modele kulkowe prestiżowych marek, które słyną również z produkcji piór wiecznych.

Długopis

Długopisy w rekordowym tempie zdobyły ogromną popularność z kilku powodów. Przede wszystkim są znacznie tańsze niż pióra. Na dodatek są łatwo dostępne, a pisanie nimi zapewnia wysoki poziom komfortu. Nie brakuje też modeli o ciekawym designie. Należy jednak liczyć się z tym, że pismo nie będzie tak staranne jak w przypadku stosowania np. wiecznych piór.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak usprawnić zapisy na wizytę lekarską?
Jak usprawnić zapisy na wizytę lekarską?
Zdrowie jest zdecydowanie najcenniejsze, a niestety nie każdy może się nim cieszyć. Są ludzie, którzy stale potrzebują opieki lekarzy. Są […]
Polecamy