Pomysły na aranżację ogrodu zimowego

Dom i ogrodnictwo
j-a-k
Pomysły na aranżację ogrodu zimowego
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Z roku na rok wzrasta liczba osób, które decydują się na postawienie obok domu jednorodzinnego konstrukcji zwanej ogrodem zimowym. Jest to bowiem znakomite miejsce do wypoczynku i organizowania rozmaitych spotkań z przyjaciółmi – niezależnie od warunków pogodowych panujących na zewnątrz. Co istotne, taki obiekt może z powodzeniem pełnić rolę jadalni albo salonu, poszerzając tym samym przestrzeń użytkową budynku mieszkalnego. Jeśli interesują nas funkcjonalne i estetyczne ogrody zimowe Poznań to miasto, gdzie działa kilka firm wyspecjalizowanych w ich montażu.

Umiejętny dobór roślin to podstawa

Ogród zimowy, zwany fachowo oranżerią warto wykonać z profili drewnianych lub stalowych, szyb zespolonych z dwóch tafli grubego szkła (o antyrefleksyjnej powłoce), a także zadaszenia pokrytego płytami poliwęglanowymi. Dzięki temu będzie się prezentował nowocześnie, a na dodatek zagwarantuje nam optymalny komfort termiczny zimową porą. Urządzając omawianą przestrzeń, w pierwszej kolejności należy dokonać wyboru odpowiednich roślin, ponieważ to one powinny być tutaj podstawowymi elementami wyposażenia. Zaleca się stawianie przede wszystkim na gatunki ozdobne, ale wrażliwe na mróz, które z pewnością nie wytrzymałyby zimą w zwykłym ogrodzie. Zaliczamy do nich m.in. drzewka cytrusowe (pomarańczowe, cytrynowe, figowe itp.), kliwie, oleandry, asparagusy, bluszcze, laury szlachetne, fatsje i kamelie japońskie, datury, kordyliny, palmowce oraz różne rośliny typowo tropikalne.

Oprócz tego w ogrodzie zimowym konieczne jest umieszczenie wygodnych mebli wypoczynkowych, idealnie dopasowanych zarówno do stylu aranżacji, jak i roślinności. Ciekawym, dosyć uniwersalnym wyborem są wytrzymałe konstrukcje kolonialne, wykonane z litego drewna egzotycznego (ławeczki, krzesła, fotele, stoły, sofy). Alternatywę stanowią dla nich lekkie modele wiklinowe lub rattanowe. Dodatkowo dla podniesienia komfortu warto zamontować w oranżerii ogrzewanie podłogowe i system wentylacyjny. Jeśli zainteresowały nas ogrody zimowe Wrocław to miasto, w którym bez trudu znajdziemy firmę oferującą takie użyteczne konstrukcje.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Okleina marmurowa – co i jak?
Okleina marmurowa – co i jak?
Marmur jest jednym z najbardziej wszechstronnych, pięknych i drogich kamieni. Jego ponadczasowe piękno sprawia, że jest idealny do wszystkiego, od […]
Polecamy