Pomysły na aranżację ogrodu zimowego

Dom i ogrodnictwo
j-a-k
Pomysły na aranżację ogrodu zimowego
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Z roku na rok wzrasta liczba osób, które decydują się na postawienie obok domu jednorodzinnego konstrukcji zwanej ogrodem zimowym. Jest to bowiem znakomite miejsce do wypoczynku i organizowania rozmaitych spotkań z przyjaciółmi – niezależnie od warunków pogodowych panujących na zewnątrz. Co istotne, taki obiekt może z powodzeniem pełnić rolę jadalni albo salonu, poszerzając tym samym przestrzeń użytkową budynku mieszkalnego. Jeśli interesują nas funkcjonalne i estetyczne ogrody zimowe Poznań to miasto, gdzie działa kilka firm wyspecjalizowanych w ich montażu.

Umiejętny dobór roślin to podstawa

Ogród zimowy, zwany fachowo oranżerią warto wykonać z profili drewnianych lub stalowych, szyb zespolonych z dwóch tafli grubego szkła (o antyrefleksyjnej powłoce), a także zadaszenia pokrytego płytami poliwęglanowymi. Dzięki temu będzie się prezentował nowocześnie, a na dodatek zagwarantuje nam optymalny komfort termiczny zimową porą. Urządzając omawianą przestrzeń, w pierwszej kolejności należy dokonać wyboru odpowiednich roślin, ponieważ to one powinny być tutaj podstawowymi elementami wyposażenia. Zaleca się stawianie przede wszystkim na gatunki ozdobne, ale wrażliwe na mróz, które z pewnością nie wytrzymałyby zimą w zwykłym ogrodzie. Zaliczamy do nich m.in. drzewka cytrusowe (pomarańczowe, cytrynowe, figowe itp.), kliwie, oleandry, asparagusy, bluszcze, laury szlachetne, fatsje i kamelie japońskie, datury, kordyliny, palmowce oraz różne rośliny typowo tropikalne.

Oprócz tego w ogrodzie zimowym konieczne jest umieszczenie wygodnych mebli wypoczynkowych, idealnie dopasowanych zarówno do stylu aranżacji, jak i roślinności. Ciekawym, dosyć uniwersalnym wyborem są wytrzymałe konstrukcje kolonialne, wykonane z litego drewna egzotycznego (ławeczki, krzesła, fotele, stoły, sofy). Alternatywę stanowią dla nich lekkie modele wiklinowe lub rattanowe. Dodatkowo dla podniesienia komfortu warto zamontować w oranżerii ogrzewanie podłogowe i system wentylacyjny. Jeśli zainteresowały nas ogrody zimowe Wrocław to miasto, w którym bez trudu znajdziemy firmę oferującą takie użyteczne konstrukcje.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Na co zwrócić uwagę wybierając nosidełko?
Na co zwrócić uwagę wybierając nosidełko?
Nosidełka dla zwierząt cieszą się coraz to większym uznaniem wśród właścicieli czworonożnych przyjaciół. Jest to doskonałe rozwiązanie zarówno dla psów, […]
Polecamy